تحول در آزمایشگاهها و مراكز پزشكی با دستاورد پارك علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی

تحول در آزمایشگاهها و مراكز پزشكی با دستاورد پارك علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی به گزارش این با من ​​​​​​مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: برای مقابله با بیماری کووید-19 و نیز بمنظور حفظ فاصله گذاری اجتماعی محصولاتی را به مراکز پزشکی ارائه کردیم که حداکثر تماس فیزیکی بین مراجعه کننده و پرسنل ایجاد شود. پذیرش و جوابدهی آنلاین و پرداخت آنلاین و حتی دریافت جواب های کلاغذی بصورت کیوسک هایی مشابه خودپرداز، با امکان تایپ جواب آزمایش انجام می شود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، سالار سیدابراهیمی، با اعلان اینکه فعالیت خودرا از سال ۹۶ در حوزه طراحی و تولید سامانه های نرم افزاری و میان افزاری مدیریت فرایندهای داخلی و ارتباط با مراکز پزشکی و آزمایشگاهی شروع کرده، گفت: از همان ابتدا در پارک علم و فناوری مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی مستقر شدیم. این نرم افزارها در آزمایشگاه ها، مطب و درمانگاه ها و مجموعه رادیولوژی کاربرد دارند و علاوه براین کار اتوماسیون داخلی و پیاده سازی فرایندهای این مرکز را بر بستر آی تی را انجام می دهند.
وی اشاره کرد: یکی از خدمات خاص و ویژه این شرکت ارتباط لحظه ای با سازمان بیمه گر است که در همین راستای کارهایی که توسط دولت و سازمان های بیمه گر برای حذف دفترچه کاغذی صورت گرفت را ما بوسیله این نرم افزارها صفر تا ۱۰۰ استعلام هویت، استحقاق سنجی و دریافت و ثبت نسخه الکترونیک بیمه سلامت و تامین اجتماعی را انجام می دهیم؛ ارتباط آنلاین را با سازمان های بیمه گر برای این مراکز فراهم می نماییم و دیگر نیاز به ردوبدل کردن نامه و کاغذبازی نیست.
مدیرعامل این شرکت مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی افزود: همین طور اتوماسیون کامل پروسه انجام آزمایش را انجام می دهیم بدین شکل که دیگر نیاز نیست که پرسنل با دستگاه های آزمایشی چیزی را تایپ و تست کنند بلکه کل این اطلاعات در قالب این نرم افزارها طراحی شده است.
وی، تولید نرم افزار آزمایشگاه میان افزارهای ارتباطی خدمات، طراحی و تولید سامانه های نرم افزاری و میان افزاری مدیریت فرایندهای داخلی و ارتباطی مراکز پزشکی و آزمایشگاهی را از عمده محصولات تولیدی این شرکت عنوان نمود.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: در امتداد بحث بیماری کووید-۱۹ و نیز بمنظور حفظ فاصله گذاری اجتماعی محصولاتی را به مراکز ارائه کردیم که حداقل تماس فیزیکی بین مراجعه کننده و پرسنل وجود نداشته باشد. پذیرش و جوابدهی آنلاین و پرداخت آنلاین و حتی دریافت جواب های کلاغذی بصورت کیوسک هایی مشابه خودپرداز، ولی با امکان تایپ جواب آزمایش انجام می شود.
سیدابراهیمی افزود: کیوسک های پرداخت الکترونیک کار اطلاع رسانی، پرداخت الکترونیک با پایه (pcpos) حذف باجه صندوق و چاپ آمادگی های لازم برای نمونه گیری را بصورت دقیق انجام می دهد.
همین طور دلتا چک با هدف شناسائی و پیگیری و کشف خطاهای رندوم در حوزه نتایج طبیعی و غیر طبیعی صورت می گیرد، اختلاف گسترده بین نتایج فعلی و قبلی بیمار در صورتیکه با درمان یا تغییرات بالینی خاص همراه نباشد نیاز به مشاوره ودر صورت نیاز تکرار نمونه گیری دارد.
وی ادامه داد: برنامه آزمایشکاه راه حل، با قابلیت شناسایی هوشمند جواب هایی که دلتا چک آنها fail می شود، سهم به سزایی در اتوماسیون پروسه آزاد سازی با اطمینان جواب دارد. این امکان در ورژن های جدید برنامه آزمایشگاه اضافه شده و یک قدمی در امتداد قابلیت امضای اتوماتیک جواب ها توسط برنامه آزمایشگاه است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی، سیدابراهیمی اشاره کرد: همین طور بحث تجمیع نتایج آزمایش کووید-۱۹ است که اکنون به آزمایشگاه های گوناگون در کشور طبق قرارداد با وزارت بهداشت خدماتی را ارائه می دهیم. همه آزمایشگاه های تازه تاسیس که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی را تجهیز کردیم بدین صورت که زمانی که جواب آزمایش آماده شده بصورت مستقیم به وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی ارسال شود و این موجب می شود که کارهای زیادی از قبیل ارسال با ایکسل یا ایمیل کنار گذاشته شود. این نرم افزارها قابلیت هاو خدمات جدیدی را به مشتریان ارائه می دهد.
وی اشاره کرد: برنامه اصلی ما در امتداد همراهی با سیاست های دولت در جهت حذف نسخ کاغذی است که بصورت اتوماسیون صورت گیرد به همین دلیل سرویس ها و وب سرویس هایی را طراحی کردیم که بصورت کامل با سازمان های بیمه گر در ارتباط باشند. فرآیند نسخه الکترونیکی را پیاده سازی کردیم و در حال گسترش آن هستیم و اکنون حدود ۱۰ نفر در این شرکت دانش بنیان مشغول به کار هستند​​​​​​​.
منبع:

1400/02/17
17:38:30
5.0 / 5
865
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما