فرصتی برای برندسازی و تامین مالی طرح های فناورانه

فرصتی برای برندسازی و تامین مالی طرح های فناورانه این با من: صندوق نوآوری و شکوفایی درصدد است تا با برگزاری مسابقه تلویزیونی منابع مالی جدیدی برای توسعه محصولات فناورانه و برندسازی محصولات به اکوسیستم نوآوری کشور تزریق کند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف "تامین مالی جمعی" طرح های فناورانه مسابقه تلویزیونی با عنوان "کارویا" تولید شده و تابستان امسال از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد و طی آن بیش از ۱۲۰ شرکت دانش بنیان و فناور به رقابت می پردازند تا طرح های سرمایه پذیر برتر وارد پروسه تامین مالی جمعی شود.
"تامین مالی جمعی" یکی از ابزارهای تامین مالی نوآوری، خصوصاً برای طرح های نسبتاً کوچک است که اخیراً به همت سازمان بورس و اوراق بهادار عملیاتی شده است و در قالب آن، اشخاص حقیقی و حقوقی علاقمند فارغ از سن، جنس و موقعیت جغرافیایی می توانند بوسیله سکوهای معتبر و مورد تایید شرکت فرابورس ایران، در تامین مالی طرح ها مشارکت کرده و در سود و زیان آنها شریک شوند.
در این روش منابع جدید مالی فراتر از منابع بخش دولتی یا عمومی موجود و با ماهیت بخش خصوصی به زیست بوم دانش بنیان تزریق می شود.
صندوق نوآوری و شکوفایی نیز بمنظور تسهیل و تقویت تامین مالی جمعی در طرح های دانش بنیان با رویکرد غیرمستقیم مبادرت به برگزاری این مسابقه تلویزیونی کرده است و شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها می توانند تا ۱۸ اردیبهشت ماه جاری ویدئو ارائه ۳دقیقه ای طرح خودرا بوسیله پیامرسان های تلگرام یا "بله" به شماره تلفن ۰۹۹۲۵۳۸۵۸۹۳ ارسال نمایند.
طی این رویداد رقابتی، صندوق نوآوری و شکوفایی بازگشت ۸۰ درصد اصل سرمایه گذاری انجام شده بوسیله سرمایه گذاران حقیقی را تضمین می نماید. به عبارت دیگر، اشخاص حقیقی که در تامین مالی جمعی مشارکت داشته باشند، در صورت شکست طرح، با زیان قابل توجهی مواجه نشده و می توانند ۸۰ درصد اصل سرمایه خودرا از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت نمایند.
از طرف دیگر شرکتها با شرکت در این رقابت می توانند حداکثر ۴ میلیارد تومان سرمایه جسورانه برای توسعه طرح های خود بوسیله تامین مالی جمعی کسب کنند.
"توانایی تامین ۱۰ درصد سرمایه مورد نیاز برای توسعه طرح های فناورانه"، "دانش بنیان و فناور بودن شرکت کنندگان" و "بازگشت سرمایه در حداکثر یک دوره ۱۲ ماهه" از دیگر شروط مشارکت شرکتها در این مسابقه است.
منبع:

1400/02/14
14:14:03
5.0 / 5
1006
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما