معاونت علمی اعلام كرد؛

سیر نزولی ثبت نام دانشجویان بین المللی با شیوع ویروس كرونا ادامه دارد

سیر نزولی ثبت نام دانشجویان بین المللی با شیوع ویروس كرونا ادامه دارد معاونت علمی و فناوری اعلام نمود سیر نزولی ثبت نام دانشجویان بین المللی با شیوع ویروس کرونا همچنان ادامه دارد و به بودجه حوزه آموزش خیلی از کشورها لطمه زده است.به گزارش این با من به نقل از معاونت علمی و فناوری، آمارهای اخیر از دانشگاه های جهان نشان دهنده کاهش شدید ثبت نام دانشجویان بین المللی امسال است. در استرالیا فقط حدود دو سوم از ثبت نام هایی را که پیش از همه گیری انجام می شد، صورت گرفته است.
دست اندرکاران این صنعت از کاهش شدید تعداد دانشجویان بین المللی ابراز نگرانی کرده اند، با این وجود مدیران تا زمانی که مرزهای کشورها بسته باشد، نمی توانند کاری انجام دهند.
به عنوان مثال یکی از دانشگاه های مطرح استرالیا، بیش از ۳۲ درصد افت در ثبت اسامی دانشجویان بین المللی را مشاهده کرد. در صورتیکه دانشگاه فناوری سیدنی در ترم اول ۲۰۲۱، در مقایسه با ترم اول سال ۲۰۱۹، ۳۵ درصد کاهش ثبت نام داشته است.
برخی از دانشگاه ها به دانشجویان خارج از کشور تخفیف هزینه تحصیل آنلاین ارائه می کنند تا این سیر نزولی کند شود. همین طور تعداد دانشجویان زیادی بعد از به تعویق انداختن سال گذشته، دوره خودرا به طور آنلاین شروع کردند.
دانشگاه های استرالیا تخمین می زنند که این میزان درآمد عملیاتی ۴.۹ درصد کاهش داشته و به ۱.۸ میلیارد دلار استرالیا برسد.
پس از انتشار ویروس کرونا، چالش های بسیاری برای دانشگاه ها و خصوصاً چالش های مالی بوجود آمد. مبارزات بین المللی دانشجویی با بسته بودن مرزهای استرالیا ماه ها ادامه داشته است. معترضان معتقدند این روند بر ثبت نام دانشجویان بین المللی تأثیر منفی داشته است، برای اینکه خیلی از آنها قادر به پرداخت هزینه های مشابه برای دوره های ازراه دور نیستند.

1400/02/09
14:51:31
5.0 / 5
856
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما