دانشگاه سوره در دوره دكتری ارتباطات دانشجو می پذیرد

دانشگاه سوره در دوره دكتری ارتباطات دانشجو می پذیرد به گزارش این با من رئیس دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره از پذیرش دانشجو در مقطع دکتری، برای نیم سال اول تحصیلی 1400 خبرداد و اظهار داشت: این دانشگاه اولین دانشگاه غیر انتفاعی است که در مقطع دکتری ارتباطات، دانشجو می پذیرد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، یوسف خجیر، رئیس دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه، با اشاره به اینکه دانشگاه سوره توانست از شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مجوز قطعی برگزاری دوره دکترای ارتباطات را ستاندن کند، اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری هشت ماهه دانشگاه سوره برای برگزاری دوره دکتری رشته ارتباطات، این مجوز از طرف وزارت علوم تصویب و برای اجرا به سازمان سنجش داده شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره، خجیر اشاره کرد: در این راستا، دانشگاه سوره برای نیم سال نخست ۱۴۰۱_۱۴۰۰ ( مهرماه ۱۴۰۰) طبق دستور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به پذیرش شش دانشجو در این رشته می پردازد.
رئیس دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره در ارتباط با نحوه مصاحبه علمی جهت پذیرش نهایی دانشجو، اظهار داشت: پروسه مصاحبه علمی برای پذیرش نهایی دانشجو از بین سه برابر ظرفیت متعاقباً در سایت سنجش و دانشگاه سوره اعلام می شود. همین طور سرفصل دروس، میزان شهریه و نحوه برگزاری دوره، بر طبق بخشنامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهد بود.
وی اشاره کرد: دانشگاه سوره، اولین دانشگاه غیرانتفاعی است که مجوز پذیرش دانشجوی رشته علوم ارتباطات در مقطع دکترا را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ستاندن کرده است. این دانشگاه در سال ۱۳۹۹ توانسته مجوز کارشناسی ارشد روزنامه نگاری و حقوق ارتباطات را در امتداد توسعه تحصیلات تکمیلی دانشکده فرهنگ ستاندن کند و الان دانشگاه سوره در حوزه ارتباطات و رسانه دارای چهار رشته کارشناسی ارشد، دو رشته کارشناسی و یک رشته دکتری است.

در تلاش هستیم هرسال یک رشته در مقطع دکتری اضافه کنیم
دکتر عبدالکریم عطارزاده معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره نیز دراین زمینه، با اشاره به دریافت مجوز قطعی ایجاد دوره دکترای علوم ارتباطات با مجوز شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: ما در ابتدا درخواست دو رشته دکتری را ارائه دادیم، یکی علوم ارتباطات و یکی مطالعات تطبیقی هنر اسلامی که خوشبختانه توانستیم مجوز هردو را دریافت نماییم، با این تفاوت که در دکتری ارتباطات، مراحل طی شده آن به سازمان سنجش رسید و از دوم اردیبهشت ماه در سایت سازمان سنجش قرار گرفت، اما مجوز ایجاد دوره دکتری مطالعات تطبیقی، امروز شنبه ۴ اردیبهشت ماه در کمیسیون شورای گسترش مطرح می شود؛ اگر در آن جا نیز مشکل خاصی پیش نیاید، وارد سایت سازمان سنجش می شود. این نکته هم وجود دارد که در مطالعات تطبیقی و هنراسلامی، این که ما امسال دانشجو بگیریم یا سال آینده، کمی تردید وجود دارد.

وی در رابطه با اضافه شدن رشته های دیگر در مقطع دکتری دانشگاه سوره اشاره کرد: مسلمأ ما می خواهیم با تکمیل شدن کادر اعضای هیأت علمی، تحصیلات تکمیلی رشته دکتری خودرا گسترش دهیم؛ در این دو رشته ای که پیگیرش بودیم، اعضای هیأت علمی به حد کافی وجود داشت؛ ولی در تلاش هستیم هرسال با تکمیل کادر هیأت علمی خود، بتوانیم متقاضی هرسال حداقل یک رشته، هم سو با اهداف سازمان تبلیغات اسلامی و دانشگاه سوره در مقطع دکتری باشیم.
منبع:

1400/02/04
10:21:23
5.0 / 5
899
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما