با كمك هوش مصنوعی اورژانس زودتر خواهد رسید

با كمك هوش مصنوعی اورژانس زودتر خواهد رسید به گزارش این با من وقتی صحبت از مرگ و زندگی در یک حادثه یا اورژانس بهداشتی می شود، هر دقیقه می تواند بسیار مهم باشد. بنابراین هم وسایل نقلیه نجات و هم نیروهای امدادی باید شبانه روز در حالت آماده باش باشند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از آی او، سازماندهی همه این موارد بخصوص در شهرهای پرجمعیت آسان نیست. در شهر کلن آلمان این کار به لطف هوش مصنوعی در آینده می تواند کمی تغییر کند.
بدین منظور "مارک شلیدر"(Mark Schleider) فارغ التحصیل دوره کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر دانشگاه فنی بینگن، مدلی را در رساله خود عرضه کرده است که حجم کار خدمات امداد و نجات را پیشبینی می کند. بدین سان میتوان از قبل اطمینان حاصل کرد که هیچ گونه اضافه کاری و در نتیجه زمان انتظار طولانی تر وجود نخواهد داشت.
از آنجائیکه اشلیدر یک آتش نشان حرفه ای و بهیار است از مشکلاتی که مراکز اعزام هنگام سازماندهی عملیات با آن روبرو هستند آگاه است.
شلیدر با کمک جمع آوری سوابق خدمات امداد و نجات سالهای گذشته الگوریتمی تطبیقی را آموزش داده است تا بتواند نیروهای امداد و نجات را به صورت بهینه در مکان های مختلف ارسال نماید.
او همینطور اطلاعات اضافی مانند تعطیلات رسمی و شرایط آب و هوایی را هم به داده های این الگوریتم افزوده است تا این مدل بتواند در آینده ای نزدیک مواقعی که کار خدمات بیشتر خواهد بود را پیش بینی نماید.
شلیدر اظهار داشت: در حالت ایده آل این بدان مفهوم است که یک بیمار اورژانسی زمان کمتری برای کمک ما منتظر خواهد ماند. گام بعدی توسعه بیشتر مدل یاد شده و عملی ساختن آن است.1400/02/02
13:12:05
5.0 / 5
922
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما