رئیس صندوق رفاه خبر داد:

آغاز اجرای طرح ارتقا خوابگاه های دانشجویی از خرداد ماه

آغاز اجرای طرح ارتقا خوابگاه های دانشجویی از خرداد ماه رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ضمن اشاره به آغاز اجرای طرح ارتقا خوابگاه ها از خرداد ماه اظهار داشت: برای به روز کردن تمام خوابگاه های فرسوده به بیشتر از هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است.ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پیش از سال جدید، صندوق رفاه دانشجویان در بخشنامه ای از دانشگاه ها در خواست کرد، خوابگاه هایی که مقرر است در طرح های ارتقا مشارکت کنند را به صندوق رفاه دانشجویان معرفی کنند.
وی افزود: معمولاً خوابگاه ها برای اجرای طرح ارتقا در قالب منابعی که هیأت امنا برای صندوق رفاه دانشجویان مصوب کرده است و بر مبنای اولویت بندی مناطق محروم و خوابگاه های فرسوده تر انتخاب می شوند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان اعلام نمود: در مرحله بعد به دانشگاه ها اعلام می شود که کدام خوابگاه ها برای طرح ارتقا در قالب طرح مشارکتی و خیر محور و طرح ۵۰، ۵۰ ارتقا خواهند یافت.
وی خاطرنشان کرد: در طرح مشارکتی خیرمحور، ۳۰ درصد هزینه ارتقا خوابگاه توسط خیرین، ۴۰ درصد توسط صندوق و ۳۰ درصد توسط دانشگاه تأمین می شود.
مطیعی اضافه کرد: دانشگاه هایی هم که خیر ندارند، با صندوق رفاه دانشجویان تفاهمنامه ای منعقد می کنند تا به صورت مشارکتی با صندوق این طرح را اجرا می کنند.
وی افزود: تلاش ما این است که اوایل و یا اواسط خرداد عملیات بازسازی و ارتقا خوابگاه ها را آغاز نماییم.
مطیعی درباره اینکه برای به روز شدن تمام خوابگاه های فرسوده چه مقدار بودجه نیاز است اظهار داشت: بودجه مورد نیاز بیشتر از توان دانشگاه و صندوق است برای به روز کردن خوابگاه ها به بیشتر از هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است.

1400/02/01
22:02:16
5.0 / 5
266
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , رفاه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما