مسئول مركز نوآوری دانشكده روان شناسی دانشگاه تهران مطرح كرد

تبدیل شدن به قطب تجاری سازی ایده های خلاقانه حوزه روان و آموزش از اهداف مركز نوآوری بهداشت روان

تبدیل شدن به قطب تجاری سازی ایده های خلاقانه حوزه روان و آموزش از اهداف مركز نوآوری بهداشت روان به گزارش این با من مسئول مرکز نوآوری دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران با بیان اینکه در نظر است با برگزاری رویدادهای کشوری بتوان این مرکز نوآوری را به قطبی در کشور جهت راه اندازی و تجاری سازی ایده های حوزه روان و آموزش تبدیل کرد، اظهار داشت: استقرار بیشتر از هشت تیم استارت آپی در حوزه سلامت روان و آموزش با تمرکز بر حوزه کودک و نوجوان که بتوانند تحولی در این عرصه ایجاد کنند، از اهداف آتی این مرکز خواهد بود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر زهرا نقش، درباه اهداف و رویکردهای ایجاد مراکز نوآوری اظهار داشت: تبدیل ایده های نوآورانه به محصول و همیاری با دانشجویان، فارغ التحصیلان و استادان برای تجاری سازی ایده ها همچون مهم ترین اهدافی هستند که مراکز نوآوری و بخصوص مراکز مستقر در دانشگاه ها پیگیری می کنند. مرکز نوآوری دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران هم در صدد است تا با تجاری سازی ایده های خلاقانه و نوآورانه حوزه روان شناسی و علوم تربیتی، گامی مؤثر در رفع نیازهای جامعه بردارد.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در خیلی از بیاناتشان همواره تاکید بر اهمیت حوزه علوم انسانی داشتند و قاعدتاً حوزه روان شناسی و علوم تربیتی هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود. باید گفت دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران بعنوان یک دانشکده پیشرو، باید علاوه بر توسعه گستره مرزهای دانش در این عرصه، به گسترش رویکردهای نوین خدمات رسانی به آحاد مردم هم در جهت مسئولیت اجتماعی خود توجه کند. لذا، ایده تأسیس این مرکز از آغاز سال ۹۸ مطرح و در آذرماه همان سال نخستین استارت آپ ویکند کسب و کارهای حوزه روان شناسی و علوم تربیتی با کمک پارک علم و فناوری دانشگاه برگزار شد.
مسئول مرکز نوآوری دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: درخواست و رجوع مختلف از جانب دانشجویان و فارغ التحصیلان برای تجاری سازی ایده های نوآورانه و یا مشاوره برای توسعه این ایده ها که بعضاً در رفع نیازهای مهم جامعه کاربرد دارند، منجر گردید تا مدیران دانشکده با امکان سنجی و بررسی سطح ایده ها، این مرکز نوآوری را با هدف اصلی شتابدهی و تجاری سازی ایده های حوزه آموزش و روان شناسی راه اندازی کنند. در این فرصت از تلاشهای رئیس دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی قدردانی می کنم، با حمایت های ویژه ایشان توانستیم در این حوزه گام های مؤثری برداریم.
استادیار دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران تصریح کرد: این مرکز، با تمام توان و با بهره از تجربه های استادان حوزه روان شناسی و همینطور متخصصان حوزه توسعه کسب و کار تلاش در ملموس کردن این نوع خدمات که اتفاقاً در جامعه کمبود آن به شدت احساس می شود، دارد. البته افزون بر مقوله سلامت و بهداشت روان که یکی از مهم ترین حوزه های مورد توجه در این مرکز نوآوری است، رویکردهای مهم دیگری هم همچون مسائل کسب و کارهای حوزه آموزش که طیف گسترده ای از کسب و کارها را شامل می شود، زیر پوشش و حمایت این مرکز خواهند بود.
دکتر نقش خاطرنشان کرد: استقرار بیشتر از هشت تیم استارت آپی در حوزه سلامت روان و آموزش با تمرکز بر حوزه کودک و نوجوان که بتوانند تحولی در این عرصه ایجاد کنند، از اهداف آتی این مرکز خواهد بود. همینطور در نظر است تا با برگزاری رویدادهای کشوری بتوان این مرکز نوآوری را به قطبی در کشور جهت راه اندازی و تجاری سازی ایده های حوزه روان و آموزش تبدیل کرد. به لطف خدا و تلاش همکاران در صدد هستیم بعد از ثبات و استقرار این مرکز فازهای ۲ و ۳ آنرا هم در مکان های دیگر دانشکده برای خدمت رسانی بهتر به دانشجویان و فارغ التحصیلان راه اندازی نماییم.
بر مبنای اعلام دانشگاه تهران، از اهداف کلان برنامه های حمایتی پارک علم و فناوری میتوان به افزایش ثروت در جامعه و درآمد ناخالص ملی از راه کسب و کارهای فناور، پشتیبانی از ایده های فناورانه بازارپسند برای تبدیل شدن به کسب و کار، ایجاد فرصت های شغلی جدید، پرورش کارآفرینان از میان صاحبان ایده، جهت دهی به رساله های تحصیلات تکمیلی به سمت کاربردی شدن و بازار هدف و افزایش تعداد شرکتهای زایشی دانشگاه تهران اشاره نمود. بر این اساس، مراکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در کنار سایر واحدهای پارک جهت تحقق مأموریت پارک علم و فناوری فعالیت دارند.
در این راستا، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تابحال ۹ مرکز نوآوری «دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر» حوزه تخصصی «کلیه رشته های فنی»، «پردیس کیش» حوزه تخصصی«IOT، هوش مصنوعی و بیگ دیتا»، «دانشکده جغرافیا» حوزه تخصصی «جغرافیا»، «کارولوکس دانشکده فنی» حوزه تخصصی «تمامی رشته های فنی»، «پردیس کشاورزی و منابع طبیعی» حوزه تخصصی «کشاورزی»، «پردیس ابوریحان» حوزه تخصصی «گیاهان دارویی»، «دانشکده فنی فومن» حوزه تخصصی «شیمی»، «دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی» حوزه تخصصی«سلامت و بهداشت روان» و«کوی دانشگاه تهران» حوزه تخصصی «loT-AL-IIo» را راه اندازی کرده است.
منبع:

1400/01/31
19:28:11
5.0 / 5
809
تگهای خبر: آموزش , تخصص , خدمات , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما