معاون صندوق رفاه خبر داد:

اجرای طرح ارتقای آشپزخانه ها و خوابگاه های دانشجویی امسال

اجرای طرح ارتقای آشپزخانه ها و خوابگاه های دانشجویی امسال به گزارش این با من معاون امور دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از اجرای طرح ارتقای آشپزخانه ها و خوابگاه های دانشگاه ها درسال جاری اطلاع داد.


صمد حاج جباری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به طرح آشپزخانه و خوابگاه ها امسال اظهار داشت: صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سال قبل با ارسال دستورالعملی به دانشگاه ها طرح بازسازی و صنعتی سازی آشپزخانه ها و طرح ارتقای خوابگاه های دانشجویی را ابلاغ نمود. معاون امور دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان افزود: طرح مذکور همچنان در سال ۱۴۰۰ هم پیگیری می شود و انتظار این است که دانشگاه هایی که در طرح های ارتقا قرار می گیرند و طرح هایی دارند از همین هم اکنون علیرغم این که امکان دارد فرصت به اتمام رسیده باشد برنامه و طرح های خویش را به صندوق رفاه دانشجویان ارسال تا جمع بندی نهایی صورت گیرد. به گزارش این با من به نقل از مهر، بخش هایی از دستورالعمل طرح بازسازی و صنعتی سازی آشپزخانه ها و طرح ارتقای خوابگاه های دانشجویی به شرح زیر است:
بر اساس این دستورالعمل دانشگاه ها مکلف شدند در قالب مفاد آیین نامه مالی معاملاتی و با رعایت صرفه و صلاح دانشگاه، نسبت به شناسایی پیمانکاران و فروشندگان تجهیزات ذیصلاح اقدام نمایند.
همچنین به علت محدودیت منابع مالی، امکان مساعدت دیگری خارج از چارچوب طرح ارتقای برای صندوق رفاه دانشجویان میسر نخواهد بود.
پس از پرداخت سهم مرحله اول، عملیات تجهیز آشپزخانه های حائز شرایط با مشارکت دانشگاه ها صورت خواهد گرفت و صندوق بعد از تجهیز آشپزخانه ها و تأیید نهایی آن از جانب کارشناسان فنی، نسبت به پرداخت سهم مرحله دوم خود اقدام می کند.
در طرح ارتقا دانشگاه هایی که دارای آشپزخانه های مختلف باشند، می توانند نیازهای تجهیزاتی خویش را با ذکر اولویت و حداکثر تا ۲ آشپزخانه برای طرح ارتقا ارسال نمایند.
صندوق رفاه دانشجویان در مورد دانشگاه هایی که در سالهای گذشته با وجود دریافت سهم صندوق اقدام قابل توجهی در مورد طرح ارتقا مورد توافق انجام نداده اند، تصریح کرد که آشپزخانه های این مراکز در اولویت آخر طرح ارتقا قرار می گیرند.
همچنین بر مبنای دستورالعمل دیگر صندوق رفاه دانشجویان، طرح ارتقای سراهای دانشجویی با حمایت خیرین و دانشگاه ها و با اولویت ارتقای خوابگاه های رتبه چهار و پنج صورت می گیرد.
نحوه مشارکت در هر طرح به صورت ۵۰ درصد سهم صندوق رفاه دانشجویان ۵۰ درصد سهم دانشگاه است اما در صورتی که دانشگاه نسبت به معرفی خیر اقدام نماید، مشارکت به صورت ۴۰ درصد صندوق، ۳۰ درصد دانشگاه و ۳۰ درصد خیر انجام می شود.
در طرح ارتقا دانشگاه هایی که دارای سراهای دانشجویی مختلف باشند، می توانند نیازهای خویش را با ذکر اولویت و حداکثر تا ۲ سرای دانشجویی برای این طرح ارسال نمایند.
صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاه ها تاکید کرده است با عنایت به احتمال تداوم شیوع کرونا، مقتضی است بازسازی سراهای دانشجویی با اولویت ارتقا زیرساخت های بهداشتی سراها در نظر گرفته شود.


منبع:

1400/01/29
21:08:03
5.0 / 5
949
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما