برگزاری اختتامیه جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان كشور در 22 فروردین

برگزاری اختتامیه جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان كشور در 22 فروردین به گزارش این با من رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از برگزاری اختتامیه جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان در ۲۲ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ اطلاع داد و اظهار داشت: در سی و پنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور، برگزیدگان قرآنی هشت دستگاه دانشجویی برای آخرین بار با یکدیگر به رقابت پرداختند تا نماینده دانشجویان ایران جهت شرکت در مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان جهان اسلام را از دل این جشنواره مشخص کنند.به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر روح الله محمدعلی نژاد عمران رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت اظهار داشت: در سال ۱۳۹۹ وزارت بهداشت میزبان سی وپنجمین دوره از جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور بوده است، جشنواره ای که بزرگترین آوردگاه برگزیدگان قرآنی دانشجویان کشور است.

وی افزود: در این جشنواره برگزیدگان هشت دستگاه دانشجویی و مراکز آموزشی کشور نظیر "وزارت علوم"، "وزارت بهداشت"، "دانشگاه آزاد اسلامی"، دانشگاه های "جامع علمی کاربردی"، "پیام نور"، "فنی وحرفه ای"، "فرهنگیان" و "علوم و معارف اوقاف" برای آخرین بار با یکدیگر به رقابت می پردازند تا نماینده دانشجویان ایران جهت شرکت در مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان جهان اسلام، از دل این جشنواره مشخص شود.

علی نژاد اظهار داشت: این جشنواره در هشت بخش در ۳۳ رشته برگزار شد که به خوبی و با نظم و انسجام مثال زدنی در فضای مجازی، بخش های مختلف برگزار و مورد داوری قرار گرفت. بخش هایی چون بخش آوایی با برگزاری رشته هایی چون تلاوت و قرآئت ترتیل و تحقیق، بخش هنری، بخش ادبی و بخش معارفی در هشت رشته و در سه مرحله به احسن وجه برگزار شدند.

وی تصریح کرد: این رقابت ها، به فضل خدا و نهایت تلاش عزیزان ما در مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و با حضور داوران توانا و مجرب که در سطح بالا و بین المللی قرار داشتند، داوری شد که در نهایت در شرایط کرونایی موجود، اختتامیه جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۰ به شکل نیمه حضوری در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ضمن اشاره به برنامه های قرآنی سال ۱۳۹۹ مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، اظهار داشت: شور و اشتیاق جوانان در فضای کرونا در سال ۱۳۹۹ اجازه نداد فعالیتهای قرآنی گرفتار رکود شود، در این میان استفاده حداکثری از فضای مجازی باعث شد تا پارسال برنامه های متنوع و گوناگونی در این مرکز به اجرا در آید. در این میان کانون های مذهبی و کانون های قرآن و عترت و مجامع دانشجویی به بهترین شکل ظرفیت و پتانسیل خویش را در فضای مجازی به کار گرفتند تا چراغ برنامه های قرآنی در سال کرونایی ۹۹ همچنان فروزان باشد.

به گزارش وبدا، علی نژاد ضمن تاکید بر برگزاری جلسات مختلف با مجامع کانون های قرآن و عترت و مذهبی پارسال از جانب مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، به دیگر برنامه های این مرکز پارسال اشاره نمود و اضافه کرد: دوره های آموزشی مانند "دوره تدبر در قرآن کریم" و دوره های ترویجی مانند "مسابقات و جشنواره ها" و همینطور دوره های پویشی پارسال به بهترین شکل در مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت برگزار گردید. جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت(هدهد) هم در دور بیست وپنجم به بهترین شکل برگزار شد که استفاده مناسب از ظرفیت فضای مجازی در برگزاری این گونه برنامه ها به ما نشان داد که نباید این فضا را در دوره پسا کرونا از دست بدهیم.

منبع:

1400/01/14
00:11:15
5.0 / 5
920
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما