اقدامات صندوق رفاه در سال ۹۹؛

افزایش 200 تا 350 درصدی وام های دانشجویی

افزایش 200 تا 350 درصدی وام های دانشجویی این با من: اقدامات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در روزهای کرونا تشریح شد در این ایام سقف وام های دانشجویی 200 تا 350 درصد متناسب با شرایط کرونا افزایش پیدا کرد.به گزارش این با من به نقل از مهر، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در دوره شیوع ویروس کرونا برای رعایت حال دانشجویان تسهیلات ویژه ای در این ایام ارائه کرد که تعدادی از آنها به شرح زیر است:
کمک ۱۴۴ میلیارد تومانی صندوق رفاه به دانشگاه ها
از سوی صندوق رفاه دانشجویان صد و ۴۴ میلیارد تومان به دانشگاه ها و خوابگاه های دانشجویی در سال شیوع ویروس کرونا کمک شد و وام های دانشجویی افزایش پیدا کرد.
صفر شدن بدهی خوابگاهی دانشجویان در روزهای کرونا
بدهی دانشجویان بابت روزهایی که در خوابگاه نبودند صفر شد، همین طور به دانشجویانی که در خوابگاه خودگردان در شهرهای بزرگ ساکن بودند، ۵۰۰ هزار تومان و به دانشجویانی که در خوابگاه های خودگردان شهرهای کوچک ساکن بودند، ۳۵۰ هزار تومان کمک بلاعوض شد و بازپرداخت اقساط ماه های اسفند ۹۸، فروردین و اردیبهشت ۹۹ به آخر دوره موکول شد. وصول مطالبات فقط از دانش آموختگان شاغل
پیگیری ها برای وصول مطالبات بر روی دانش آموختگانی متمرکز شد که شاغل بودند و به بقیه دانش آموختگان فقط اطلاع رسانی شد.
ارتقا ۱۰۵ خوابگاه با مشارکت خیرین و دانشگاه ها
همچنین ارتقا حدود ۱۰۵ خوابگاه در طرح سه جانبه مشارکتی ۳۰ درصد خیرین، ۳۰ درصد دانشگاه و ۴۰ درصد صندوق مورد پیگیری قرار|گرفت.
افزایش ۲۰۰ تا ۳۵۰ درصدی وام های دانشجویی
سقف وام های دانشجویی ۲۰۰ تا ۳۵۰ درصد در یک اقدام متناسب با شرایط کرونا افزایش یافت تا دانشجویان در کنار خانواده در آرامش بیشتری به تحصیل بپردازند.


منبع:

1400/01/12
14:02:19
5.0 / 5
524
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , رفاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما