از سوی مدیر دفتر امور هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس؛

نحوه ترفیع اعضای هیات علمی تشریح شد

نحوه ترفیع اعضای هیات علمی تشریح شد به گزارش این با من مدیر دفتر امور هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس به تشریح آئین نامه ترفیع اعضای هیات علمی این دانشگاه پرداخت و اظهار داشت: بر طبق این شیوه نامه میزان امتیاز ترفیع با عنایت به مرتبه عضو هیات علمی لحاظ می شود و بدین سان امتیاز ۱۲ برای استادیاران، امتیاز ۱۴ برای دانشیاران و امتیاز ۱۶ برای اساتید در نظر گرفته می شود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر سید جواد مولی در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس گزارشی از فرایند محاسبه و اعطای پایه های کارآمدی و ممتازی ترفیع سال ۹۹ این دانشگاه عرضه کرد و اظهار داشت: در شورای ترفیع تا سقف ۱۸ واحد برای فعالیتهای آموزشی و پژوهشی اعضای هیات علمی در نظر گرفته شد و فعالیتهای کارآفرینی، تعاملات بین المللی و تاثیرگذاری اجتماعی به سبد کسب امتیازات اضافه گردید.
وی در مورد ضریب چهار برابر برای پایه های ممتازی و تقلیل این ضریب به عدد سه برای دانشکده های علوم انسانی، هنر و مهندسی صنایع و سیستم ها مطالبی را خاطرنشان کرد.
مدیر دفتر امور هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس اضافه کرد: با عنایت به پرونده های رسیده، میزان پایه های کارآمدی و ممتازی اعضای هیات علمی حدودا با عدد ۲۰ ۰ درصد ممتازی و ۴۰ درصد کارآمدی مطابقت داشته است و کسب پایه کارآمدی، بیشترین درصد از پرونده های دریافت شده را به خود مختص کرده است.
مولی تصریح کرد: بر مبنای آمار رسیده، مشخص شده است، دریافت پایه کارآمدی نسبتا ساده است و اعضای هیات علمی با مختصر تلاشی می توانند به این پایه دست یابند و در عین حال دریافت پایه ممتازی مشکل تر بوده و طبق آمار، افرادی موفق به دریافت پایه ممتازی شدند که از قبل هم همواره در زمینه های مختلف آموزشی، پژوهشی، کارآفرینی و امور بین المللی فعالیتهای موفقی داشته اند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از خصوصیت های منحصر به فرد این شیوه نامه و تفاوت آن با شیوه نامه دانشگاه تهران این است که در این شیوه نامه، میزان امتیاز ترفیع با عنایت به مرتبه عضو هیات علمی لحاظ می شود یعنی امتیاز ۱۲ برای استادیاران، امتیاز ۱۴ برای دانشیاران و امتیاز ۱۶ برای اساتید در نظر گرفته شده است و با عنایت به این امر استادان، توفیق بیشتری برای کسب پایه ممتازی خواهند داشت.
مدیر دفتر امور هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: با دریافت مجوز از هیات امنا توانستیم سقف تعداد پایه های تشویقی از بند " د " را افزایش دهیم و در اجرای مصوبه هیات امنای دانشگاه و با عنایت به مصوبه کمیته ترفیع، با اعطای پایه تشویقی از محل ذخیره پژوهشی به ۱۶۲ عضو هیات علمی دانشگاه موافقت شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، وی ادامه داد: در سال اول اجرای این طرح در کل، ۱۴۸ پایه ممتازی و ۲۷۲ پایه کارآمدی اعطا شد و تعداد پایه های مازاد بر پایه عادی کسب شده، ۵۶۸ مورد می باشد.
دکتر مولی ضمن اشاره به روند اعطای پایه های کارآمدی و ممتازی در سال ۱۴۰۰، خاطرنشان ساخت: روند اعطای پایه های کارآمدی و ممتازی از آغاز سال و به صورت یک مرحله ای انجام می شود و تا آخر فروردین ۱۴۰۰ بررسی پرونده های کارآمدی و ممتازی با تاریخ ترفیع بهمن و اسفند ۱۳۹۹ امکانپذیر است. دیگر پرونده های باقیمانده از ۱۳۹۹ فقط امکان کسب پایه عادی را خواهند داشت.
مدیر دفتر امور هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس ذخیره های مازاد امتیازات پژوهشی و ماده ۸ دریافت کنندگان پایه های عادی و کارآمدی در ترفیع ۱۴۰۰ لحاظ خواهند شد و در صورت ارتقاء، چنانچه تاریخ ارتقا ءبیش از ۶ ماه از تاریخ ترفیع سالیانه باشد، امتیازات مورد نیاز ترفیع بر مبنای مرتبه علمی قبلی محاسبه می گردد. کسب امتیاز از جدول ۲ و ۳ هم تا سال ۱۴۰۱ اختیاری و غیر وتویی است.
منبع:

1400/01/03
13:26:37
5.0 / 5
935
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما