رئیس مركز سنجش دانشگاه آزاد:

اختلالی در فرایند فارغ التحصیلی به وجود نیامده است

اختلالی در فرایند فارغ التحصیلی به وجود نیامده است به گزارش این با من رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اظهار داشت: فرایند صدور گواهی موقت و فارغ التحصیلی دانشجویان در حال انجام می باشد.بهروز طهماسب کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به فرایند فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه آموزشیار، اظهار داشت: از آغاز راه اندازی سامانه آموزشیار تابحال هیچ اختلالی در فرایند فارغ التحصیلی دانشجویان به وجود نیامده و هیچ دانشجویی بلاتکلیف نیست.
وی با تاکید بر اینکه فرایند صدور گواهی موقت و دانشنامه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی همانند گذشته ادامه دارد، عنوان کرد: در سامانه های قبلی دانشگاه اشکالات بسیاری وجود داشت و کارشناسان این حوزه در زمان فارغ التحصیلی، نسبت به اصلاح داده های دانشجویی در واحدها و فارغ التحصیل کردن دانشجویان اقدام می کردند. این در شرایطی است که در سامانه آموزشیار این اشکالات قابل رصد است و مدیران گروه و کارشناسان دسترسی لازم جهت تطبیق داده ها در سامانه های قبلی و فعلی دانشگاه را دارند و بعد از تطابق اطلاعات، مبادرت به فارغ التحصیلی دانشجویان می کنند.
کاظمی تصریح کرد: امکان فرایند فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه آموزشیار وجود دارد و واحدهای دانشگاهی فرایند صدور مدارک در ارتباط با دانش آموختگی دانشجویان را در نیمسال اخیر شروع کرده و در حال ارسال مدارک به سازمان مرکزی هستند.
رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه احیاناً برخی نمرات دانشجویان هنوز در سیستم درج نشده باشد، خاطرنشان کرد: امکان دارد اشکالات در ارتباط با نسبت داده ها که در سامانه های قبلی دانشگاه وجود داشت، در سامانه آموزشیار اصلاح نشده باشد که با مرتفع شدن این اشکالات داده ای توسط کارشناسان واحدها، امکان فارغ التحصیلی برای این دانشجویان هم وجود خواهد داشت.
وی تصریح کرد: برپایه دستورالعمل ها و آیین نامه های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، کارشناسان و مدیران آموزشی واحدها، اختیارات و دسترسی های لازم را برای رفع مغایرت های داده ای دانشجویان دارند و هرگونه اشکال را در یک نظام هماهنگ به سازمان مرکزی گزارش می دهند.
کاظمی ضمن اشاره به اینکه اشکالات موجود در سامانه آموزشیار ناشی از گذار از سامانه های جزیره ای و ناهماهنگ به یک سامانه یکپارچه داده ای است، اظهار داشت: کارشناسان امور فارغ التحصیلی واحدها در یک دوره متمرکز به صورت مجازی آموزش های لازم را برای کار با سامانه آموزشیار را کسب و نظرات خویش را برای بهبود کیفیت سامانه مطرح کرده اند. متخصصان سامانه آموزشیار هم در حال بررسی و بهبود سیستم بر مبنای نظرات کارشناسی هستند.


منبع:

1399/12/16
14:02:04
0.0 / 5
906
تگهای خبر: آموزش , اطلاعات , تخصص , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما