دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

هنر دیجیتال، امكان شخصی شدن هنر را فراهم می آورد

هنر دیجیتال، امكان شخصی شدن هنر را فراهم می آورد به گزارش این با من آذربایجان شرقی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد: هنر دیجیتال، امکان شخصی شدن هنر را فراهم می آورد، در صورتیکه این امکان در هنرهای سنتی در محدودیت مکان است.


حجت الاسلام سعید رضا عاملی، روز پنجشنبه ۱۴ اسفندماه، در مراسم مجازی اختتامیه دومین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال در دانشگاه هنر اسلامی تبریز با اعلان اینکه اتفاق های زیادی در عرصه ارتباطات مجازی اتفاق می افتد، اظهار نمود: حتی نوشتن یک زیرنویس در کنار یک عکس و یک متن ادبی هم خلاقیت شمرده می شود.
وی افزود: بازتولید و قطعه برداری از عرصه های هنری، امکان خلاقیت بیشتری را برای تولیدکنندگان فراهم می آورد.
وی اظهار داشت: دیجیتالی شدن هنر و به کار گرفتن آن در بستر فضای مجازی، شخصی شدن متفاوت هنر را سبب می شود و حتی اگر از باب ارجاع دادن یک تصویر به فرد دیگری باشد، ظرفیت شخصی شدن جدیدی را فراهم می آورد.
به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه هنر دیجیتال هنر عرصه واقعیت مجازی است، اظهار نمود: وقتی نور آنالوگ را در صحنه ای می تابانیم، در نهایت پنج الی شش رنگ ظاهر می شود، درحالیکه نور دیجیتال از چندین میلیون ترکیب رنگ مختلف تشکیل شده و این ترکیب های مختلف همچون بازخوردهای کاربرانه و تعامل ها هستند.
وی با تاکید بر اینکه سطح اول وب بیشتر جنبه ارتباطی داشت که سطح دوم آن جنبه تعاملی پیدا کرد، اشاره کرد: وب مبتنی بر معناگرایی سطح سوم است که موجب شد وب تبدیل به عرصه ای برای فهم معنا شود نه لفظ و بدین سان بود که معانی توانستند ترکیب های جدیدی در این حوزه ایجاد کنند.
عاملی با اشاره به هوش مصنوعی بعنوان وب چهارم، اشاره کرد: اتفاقات بزرگی با هوش مصنوعی در حوزه هنرهای دیجیتال روی داد و ما با شهرهای هوشمند مواجه شدیم؛ شهرهایی که می توانند بازخوردهای مختلفی را در عرصه های متنوعی از هنر مطابق با شب و روز و ساعت، مطابق با جنسیت، سطح سواد، گروه های سنی و میزان فراوانی جست وجوی اطلاعات در فضای مجازی، فراهم آورند.
وی ادامه داد: وقتی وارد وب یکپارچه و وب واقعیت مجازی بعنوان وب پنجم شدیم، فاصله بین واقعیت و مجاز نزدیک به صفر می رسد و واقعیت گسترده به عرصه های بعدی که در آن تلاش می شود مانند ساختمانی توسعه یافته اتاق هایی را به واقعیت مجازی اضافه کند، اشاره دارد.
وی در خاتمه با اعلان اینکه هنر دیجیتال عرضه نوآوری ها و خلاقیت ها است، اشاره کرد: هنر دیجتال همین طور عرصه دامنه بخشیدن به حوزه بازنمایی بوده و امروزه سورئال با بهره گیری از هنرهای دیجیتال به رئال تبدیل می شود و آنچه که از ذهن ما می گذرد، یک واقعیت بوده و این تفاوت بزرگی در آفرینش های هنری به شمار می آید که نمونه آنرا در گذشته تاریخی ما را تجربه نکرده ایم.
منبع:

1399/12/14
22:38:00
0.0 / 5
776
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما