حضور 262 تیم در نهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی

حضور 262 تیم در نهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی این با من: سرپرست سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی از حضور 262 تیم در نهمین دوره مسابقات ملی مناظره آگاهی داد.به گزارش این با من به نقل از مهر، مهدی عباسی از حضور ۲۶۲ تیم در نهمین دوره مسابقات ملی مناظره آگاهی داد و اظهار داشت: ۶ درصد دانشجویان شرکت کننده در این دوره از دانشجویان مقطع کاردانی، ۷۴ درصد از مقطع کارشناسی، ۱۱ درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و ۹ درصد شرکت کنندگان دانشجوی دکتری هستند.
وی همین طور ۳۷ درصد شرکت کنندگان دانشجویان زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده اند، ۱۳ درصد زیرمجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۱۰ درصد دانشجوی دانشگاه پیام نور و فرهنگیان و ۸ درصد از شرکت کنندگان دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی بوده اند.
سرپرست سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با اشاره به برگزاری ۵۲۱ مناظره در این دوره مسابقات اظهار داشت: استان های البرز، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، قزوین و زنجان بیشترین تعداد شرکت کننده را داشتند.
عباسی با اعلان اینکه در این دوره از مسابقات مناظره دانشجویان، همانند دوره های گذشته از همکاری اعضای هیئت علمی دانشگاه ها بهره مند بوده ایم و تعداد ۱۵۰ عضو هیئت علمی داوری مسابقات را عهده دارند، اظهار داشت: در این دوره مانند دوره های پیشین، تلاش شده گزاره ها، شیوه تدوین آنها و استانداردهای مربوطه رعایت شود.
وی افزود: برخی از گزاره ها از میان گزاره های مسابقات بین المللی مناظره دانشجویان جهان انتخاب شده است.
وی با اشاره به شرکت کشورهای اطراف ما که سطح ضعیف تری از ایران دارند، در مسابقات بین المللی مناظره اظهار داشت: در کنار این مسابقات، بنا داریم دومین دوره مسابقات مناظره دانشجویی به زبان انگلیسی را برگزار نماییم و در نهایت یک تیم برگزیده برای راهیابی به این مسابقات در سطح بین المللی اعزام شود.
وی افزود: در مرحله کشوری این دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران، ۳۲ تیم در دو مقطع مجزا به مناظره می پردازند و نهایتاً ۱۶ تیم به مرحله نهایی راه پیدا می کنند. مرحله منطقه ای این دوره مسابقات مناظره به سبب برگزاری مجازی مسابقات، حذف شد و دبیرخانه مرکزی این مرحله را در قالب مرحله کشوری برگزار می نماید. اختتام اسفندماه، نشان خواجه نصیرالدین طوسی به قهرمان این دوره از مسابقات اهدا خواهد شد.
در ادامه این جلسه، گروه های راه یافته به مرحله کشوری نهمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی، به معرفی تیم خود پرداختند.
نشست خبری تشریح برنامه های نهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران که از طرف سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی امروز سه شنبه پنجم اسفندماه با حضور عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی و مهدی عباسی، سرپرست سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی اجرا شد.


منبع:

1399/12/07
12:43:47
0.0 / 5
685
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما