اختصاص 231 میلیارد تومان از 800 میلیارد تومان اعتبارات یك درصد به بخش پژوهش و فناوری

اختصاص 231 میلیارد تومان از 800 میلیارد تومان اعتبارات یك درصد به بخش پژوهش و فناوری دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به جذب 213 میلیارد تومان از محل اختصاص یک درصد اعتبارات دستگاهها به بخش پژوهش و فناوری اشاره کرد: این میزان با عدد واقعی آن فاصله بسیاری دارد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر غلامحسین رحیمی در حاشیه یکصد و نود و نهمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه در این نشست سه موضوع در دستور کار قرار گرفت، اظهار نمود: ارائه گزارشی از اجرای قانون یک درصد یکی از این موضوعات مطرح بود که برمبنای آن تا حالا حدود 213 میلیارد تومان از اعتبارات دستگاهها صرف بخش های تحقیقاتی شده است.
وی افزود: این عدد با اصل مبلغ در نظر گرفته شده که 800 میلیارد تومان است فاصله دارد بدین جهت نیاز است تا برنامه های قوی تری برای جذب کل اعتبارات این بخش صورت گیرد.
رحیمی، تاسیس کمیسیون تخصصی هنر و معماری را از دیگر موضوعات مطرح در این نشست عنوان نمود و تصریح کرد: اعضای حقیقی و حقوقی این کمیسیون هم اکنون تعیین شده است و به زودی شاهد برگزاری جلسات این کمیسیون خواهیم بود.
دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری اشاره کرد: از نظر دبیر خانه شورای عالی عتف بسیار مهمست که توجه ویژه ای به هنر و معماری صورت گیرد؛ چونکه این حوزه، حوزه ای است که اثر گذاری اجتماعی وسیعی دارد و هر چه به این حوزه خصوصاً از منظر تولید تکنولوژی های جدید توجه بیشتری صورت گیرد، اثرگذاری بیشتر و عمیق تری از نظر علمی خواهد داشت.
رحیمی، با اشاره به ارائه گزارشی از کارهای دانشگاه آزاد در حوزه های علمی و فناوری، اظهار نمود: این دانشگاه در چند سال اخیر برنامه های خوبی در زمینه علم و فناوری را اجرائی کرده و در این عرصه ها حرکت رو به رشدی را دارد.
وی با تاکید بر اینکه در گذشته این دانشگاه در مقایسه با سایر نهادها نقش زیادی در توسعه فناوری نداشته است، اظهار داشت: ولی در چند سال اخیر دانشگاه آزاد برنامه هایی را دراین زمینه اجرائی کرده است و توانسته میزان مشارکت خودرا در توسعه فناوری ارتقا دهد.1399/11/29
23:12:50
0.0 / 5
879
تگهای خبر: پژوهش , تخصص , حقوقی , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما