برای ترم دوم سال تحصیلی جاری؛

جدول مبلغ وام های دانشجویی منتشر گردید

جدول مبلغ وام های دانشجویی منتشر گردید صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم نوع و مبلغ وام های دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی 1400-1399 را اعلام نمود.


به گزارش این با من به نقل از مهر، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم مبالغ انواع وام های دانشجویی را در نیمسال دوم ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام نمود.
سامانه دانشجویی (پورتال) صندوق برای ثبت تقاضای دانشجویان از ۱۶ بهمن ۹۹ تا اختتام نیمسال تحصیلی جاری فعال است و تمامی دانشجویان متقاضی واجد شرایط می توانند نسبت به ثبت تقاضای خود در سامانه مذکور اقدام نمایند.
وام مسکن متاهلی در نیمسال دوم تحصیلی نیز بوسیله صندوق رفاه پرداخت خواهد شد. همین طور افزایش یک رویداد به مجموع سقف رویدادهای وام ضروری در هر مقطع در نیمسال جاری به منظور حمایت بیشتر از دانشجویان در وضعیت شیوع بیماری کرونا صورت گرفته است. جدول نوع و مبلغ وام های دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ردیفعنوان واممقاطع تحصیلیمبلغ وام (به ریال)ملاحظات۱تحصیلیبرای همه مقاطع تحصیلی۱۵۰۰۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰۰۰در هر نیمسال۲ضروری
مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر ۲ رویداد در هر مقطع تحصیلی

مقاطع کارشناسی پیوسته و دکترای تخصصی ناپیوسته غیر بورسیه ۴ حداکثر رویداد در هر مقطع تحصیلی.

مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری پیوسته و دکترای حرفه ای حداکثر ۵ رویداد در هر مقطع تحصیلی.
رویدادهای موارد خاص: تولد فرزند دانشجوی متأهل ۳۰۰۰۰۰۰۰ فوت پدر، مادر، همسر یا فرزند دانشجو ۳۰۰۰۰۰۰۰ دانشجویان حادثه دیده در سوانح و تصادفات تا ۵۰۰۰۰۰۰۰ دانشجویان مبتلا به بیماری های خاص و پرهزینه تا ۵۰۰۰۰۰۰۰ بیماری خاص و پر هزینه یکی از اعضا تحت تکفل دانشجو تا ۴۰۰۰۰۰۰۰ سایر موارد مشابه به تشخیص رئیس صندوق تا ۵۰۰۰۰۰۰۰
حداکثر سقف رویداد تعیین شده در
مقطع تحصیلی: مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و
کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر تا
سقف ۶۰۰۰۰۰۰۰ ریال.
مقاطع کارشناسی پیوسته و دکترای تخصصی ناپیوسته غیر بورسیه حداکثر تا سقف ۸۰۰۰۰۰۰۰ ریال.
مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری پیوسته و دکترای حرفه ای حداکثر تا سقف ۱۰۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ریال
افزایش یک رویداد به مجموع سقف رویدادهای وام ضروری در هر مقطع در نیسمال جاری به منظور حمایت بیشتر از دانشجویان در وضعیت شیوع بیماری کرونا.
دانشجویان برتر، نمونه کشوری و مبتکر ۳۰۰۰۰۰۰۰رویداد حوادث و بلایای طبیعی ۳۰۰۰۰۰۰۰دانشجویان قهرمان ورزشی ۲۰۰۰۰۰۰۰دانشجویان توان خواه ۵۰۰۰۰۰۰۰رویداد ازدواج ۳۰۰۰۰۰۰۰۳ویژه دکتری از منابع صندوقدکتری تخصصی ناپیوسته۷۰۰۰۰۰۰ به صورت ماهیانههر شش ماه یک دفعه پرداخت می شود. ویژه دکتری از منابع بانکیدکتری تخصصی ناپیوسته۷۰۰۰۰۰۰ به صورت ماهیانههر سه ماه یک دفعه پرداخت می شود.۴مسکن از منابع بانکیبرای همه مقاطع تحصیلی (یک بار پرداخت در طول هر مقطع)۲۵۰۰۰۰۰۰۰شهر تهران۲۰۰۰۰۰۰۰۰کلان شهرها۱۵۰۰۰۰۰۰۰
سایر شهرها
پرداخت در هر نیمسال

۵شهریهکاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته۱۰۰۰۰۰۰۰کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته، دکترای حرفه ای۲۰۰۰۰۰۰۰دکتری پیوسته۲۰۰۰۰۰۰۰دکتری تخصصی ناپیوسته۵۰۰۰۰۰۰۰
کلان شهرها عبارتند از: اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، مشهد، کرج، قم، کرمانشاه
وام شهریه به تمام دانشجویان واجد شرایط از سال تحصیلی جدید، فقط بوسیله صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می شود. همین طور دانشجویانی که قبلاً از خدمات بانک طرف تعهد استفاده نموده اند و درخواست مجدد جهت بهره مندی از خدمات آن بانک را دارند، دانشگاه ها می بایست درخواست این قبیل دانشجویان را طی لیستی جداگانه به صندوق ارسال نمایند.
دانشجویان دانشگاه های آزاد، علمی کاربردی، غیر انتفاعی می توانند بجای وام بانک از وام شهریه صندوق بهره مند شوند
دانشجویان ورودی سالهای تحصیلی گذشته دانشگاه های آزاد اسلامی، علمی و کاربردی و مؤسسات غیردولتی – غیرانتفاعی بهره مند از وام شهریه بانک طرف تعهد، در صورت تمایل از سال تحصیلی جدید بعد از ارائه سند تعهد جدید و مدارک و مستندات به اداره رفاه دانشگاه می توانند از وام شهریه صندوق رفاه استفاده کنند.
شرایط عمومی و آموزشی برای دریافت وام دانشجویی
دانشجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی در اولویت دریافت وام دانشجویی هستند.
عدم اشتغال در زمان دریافت وام: پرداخت وام شهریه به دانشجویان شهریه پرداز شاغل در صورت وجود اعتبار امکان پذیر است.
سنوات مجاز دریافت وام: کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد ۴ نیمسال، کارشناسی پیوسته و دکترای تخصصی ناپیوسته ۸ نیمسال، کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای حرفه ای ۱۲ نیمسال، دکترای پیوسته ۱۶ نیمسال.
ثبت نام دانشجو در حداقل تعداد واحدهای آموزشی مطابق ضوابط و مقررات آموزشی دانشگاه.
عدم دریافت بورس یا کمک هزینه تحصیلی از سایرسازمان ها و عدم داشتن بدهی معوق به صندوق.
مرخصی تحصیلی بدون احتساب در سنوات مجاز دانشجو حداکثر تا دو نیمسال تحصیلی جز سقف مدت استفاده از وام وی محاسبه نمی گردد.
امکان دریافت وام برای دانشجویان میهمان فقط بوسیله دانشگاه مبدا امکان دارد.

1399/11/25
14:52:58
0.0 / 5
1093
تگهای خبر: آموزش , بورسیه , تخصص , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما