معاون فرهنگی دانشگاه خبر داد؛

تبیین برنامه راهبردی پنج ساله معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد

تبیین برنامه راهبردی پنج ساله معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد به گزارش این با من معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اظهار داشت: با همفکری معاونان و همکاران و روسای واحدها و با حمایت ویژه رئیس دانشگاه، ظرف پنج سال دانشگاه آزاد اسلامی به یک دانشگاه پیشرو و الهام بخش تبدیل خواهد شد.به گزارش این با من به نقل از دانشگاه آزاد، جلسه مجازی معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدها و رؤسای مراکز دانشگاه آزاد اسلامی با حضور فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید.
جهان بین در این نشست با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید در تشکیل تمدن نوین اسلامی نقش آفرینی کند، اظهار داشت: تربیت نیروی خردورز، دارای افق آرمانی بلند، دارای کرامت، سختکوش، خلاق، امیدوار، چارچوب مند، دارای اعتماد به نفس، عفیف و دارای بینش تمدنی، مهم ترین هدف معاونت فرهنگی دانشجویی است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: مدیریت فرهنگ و توجه به تأثیرات سایر حوزه ها بر فرهنگ، تأثیرات فرهنگ در تحقق اهداف و رفع موانع در سایر حوزه ها، توجه به اقطاب اثرگذار، پرهیز از تصدی گری و تسهیل کنش اقطاب اثرگذار، رفع موانع این کنش و بسترسازی برای خلاقیت و مردمی کردن فرهنگ از مهم ترین راهبردها برای تحقق هدف غایی در این حوزه است.
جهان بین تصریح کرد: محیط یکنواخت و راکد نشان دهنده ضعف مدیریت است. چالش ها و طبیعت جوانی باید به سمتی هدایت شود که باعث تقویت فضای انقلابی در دانشگاه شود. تربیت در فرایند اتفاق می افتد و لازمه تربیت، حرکت است و ما باید بسترساز این حرکت باشیم.
وی افزود: فعالین دانشجویی و استادی ما علاوه بر محیط دانشگاه باید در فضای فکری فرهنگی شهرها و استان ها و کشور مؤثر باشند.
جهان بین با تکیه بر اهمیت تمام حوزه ها در معاونت فرهنگی دانشجویی به ضرورت توجه متوازن معاونان به تمام بخش های فرهنگی ورزشی دانشجویی اشاره نمود و اظهار داشت: حوزه ورزشی و دانشجویی از بهترین محمل های اثرگذاری فرهنگی است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ما در سال اول با اصلاح رویکرد در رابطه ستاد و صف، اصلاح و تدوین آیین نامه ها، اقدامات پشتیبان، طراحی شاخص ها و نظام رتبه بندی واحدها از نظر فرهنگی، سعی کردیم بستر فعالیت سازنده را ایجاد نماییم. در گام بعدی و در سال های آتی بر مبنای نظام رتبه بندی، حمایت ها را ساماندهی خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: با همفکری و همراهی معاونان و همکاران و رؤسای واحدها و با حمایت ویژه رئیس دانشگاه، ظرف پنج سال، دانشگاه آزاد اسلامی به یک دانشگاه پیشرو و الهام بخش تبدیل خواهد شد.
در ادامه جلسه مدیران کل و رؤسای مراکز معاونت به عرضه گزارش عملکرد و اقدامات پیش رو در سال های آتی پرداختند و در بخش پایانی جلسه، معاونین واحدها و رؤسای مراکز به طرح دیدگاه ها و سوالات خود پرداختند.


منبع:

1399/11/23
23:03:41
0.0 / 5
922
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما