در یك همكاری مشترك؛

40 طرح پژوهشگران ایران و روسیه حمایت می شود

40 طرح پژوهشگران ایران و روسیه حمایت می شود این با من: نتایج داوری دومین فراخوان مشترک صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد پژوهش های بنیادی روسیه اعلام گردید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، بر اساس این فراخوان از ۴۰ طرح پژوهشی مشترک محققان ایرانی و روسی حمایت می شود. بعد از انتشار این فراخوان که با استقبال پژوهشگران دو کشور مواجه شد؛ آنها ۳۸۰ پروپوزال را ارسال کردند. بعد از داوری و ارزیابی نهایی طرح های پژوهشی برای حمایت مشخص شدند.
دومین فراخوان پشتیبانی از طرح های پژوهشی مشترک میان محققان ایرانی و روسیه با هدف توسعه کارهای علمی و فناورانه میان پژوهشگران دو کشور منتشر گردید.
پروسه ارزیابی علمی این طرح ها در ایران با همکاری ۳۰۸ عضو هیات علمی ایرانی که در هیچ یک از طرح های پیشنهادی مشارکت نداشته اند، صورت گرفت. در نهایت، برترین طرح های فراخوان با جمع بندی نظرات داوری صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و بنیاد پژوهش های بنیادی روسیه برگزیده شدند.
برمبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، ریاضیات، فیزیک و اخترشناسی، شیمی و مواد پیشرفته، زیست شناسی، بیو انفورماتیک و علوم شناختی، علوم زمین (با تمرکز بر مطالعات قطب جنوب و دریاچه خزر)، تاریخ، باستان شناسی، قوم شناسی و انسان شناسی، اقتصاد، زبان شناسی و مطالعات فرهنگی، فناوری اطلاعات، سیستم های کامپیوتری و هوش مصنوعی، مکانیک و هوافضا، مطالعات پیشرفته نفت و گاز حوزه های علمی هستند که پژوهشگران برمبنای آن طرح های تحقیقاتی خودرا ارسال کردند.
منبع:

1399/11/19
20:48:13
0.0 / 5
770
تگهای خبر: اطلاعات , پژوهش , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما