تویوتا با دانشگاه استنفورد خودروی ضد تصادف می سازد

تویوتا با دانشگاه استنفورد خودروی ضد تصادف می سازد این با من: شرکت خودروسازی تویوتا با همکاری دانشگاه ˮاستنفوردˮ مبادرت به بهینه سازی خودروی تویوتا مدل ˮسوپراˮ و ایجاد یک فناوری برای کاهش بروز تصادفات خطرناک کرده است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، موسسه تحقیقات شرکت خودروسازی تویوتا(TRI) با هدف ایجاد یک فناوری رانندگی برای جلوگیری از بروز تصادفات با "آزمایشگاه طراحی پویای دانشگاه استنفورد" همکاری کرده است. این دو نهاد، یک خودروی خودران ساخته اند که هدف آن کاهش میزان تصادفات خطرناک و تهدید کننده جان افراد است.
این فناوری شامل هدایت و مانور پیشرفته خودکار وسیله نقلیه بدون نیاز به دخالت انسان است. این دو تیم بمنظور تحقق این واقعیت یک خودروی "سوپرا" ساخته اند که می تواند به شکل خودران حرکت نماید، چونکه کنترل ناکافی و غیردقیق خودرو توسط انسان می تواند عامل اصلی در بروز تصادفات باشد.


تویوتا اهتمام کرده است تا تجارب رانندگان حرفه ای مسابقات اتومبیل رانی را با آینده نگری حساب شده یک ابررایانه ادغام کند تا از بروز تصادف توسط این سیستم خودران جلوگیری کند. آنها بعد از بررسی رانندگان واقعی و حرفه ای، توانایی های آنان را به شکل دیجیتالی درآوردند و رفتارهایی را به سیستم آموزش دادند که موجب می شود با خطراتی که راننده عادی نمی تواند از آنها جلوگیری کند و از عهده آنها برآید، روبرو شود.
این تحقیق هم اکنون فقط یک مفهوم آزمایشی است. با این وجود، این دو تیم بطور فعال در حال کار جهت استفاده از این فنآوری خودران برای به کارگیری در وسایل نقلیه آینده تویوتا هستند.
منبع:

1399/11/01
18:13:40
0.0 / 5
969
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما