پیاده سازی سامانه احراز هویت ایرانی در قوه قضائیه و سازمان بورس

پیاده سازی سامانه احراز هویت ایرانی در قوه قضائیه و سازمان بورس به گزارش این با من محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان با عرضه سامانه ای برای احراز هویت غیر حضوری توانستند این سامانه را در قوه قضائیه و سازمان بورس پیاده سازی کنند و هم اکنون با این سامانه بیشتر از ۳.۵ میلیون احراز هویت الکترونیکی انجام شده است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر علی رسولی زاده، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: همه گیری کرونا در کشور، با وجود همه سختی ها، به تلاشهای چندین ساله برای توسعه فعالیتهای آنلاین، سرعت مضاعفی بخشیده است؛ چون که حساسیت های حاکمیت و جامعه برای عدم ایجاد تجمع افراد در اماکن و ادارات، نهادها و سازمان های دولتی را وادار کرد تا حد امکان، بخش بیشتری از خدمات خویش را به صورت غیرحضوری در اختیار مخاطبان قرار دهند و از رجوع حضوری آنها جلوگیری شود.
وی تصریح کرد: ازاین رو این شرکت دانش بنیان بعنوان یکی بزرگ ترین مجموعه سرمایه انسانی هوش مصنوعی کشور، بستری را در اختیار نهادهای مختلف کشور قرار داد تا از راه آن افراد بتوانند به سادگی و بدون احتیاج به رجوع حضوری از خدمات متنوعی بهره مند شوند، بگونه ای که با ایجاد زیرساخت احراز هویت غیرحضوری، در چارچوب سامانه ای به نام «فراشناسا» به عرضه خدمت پرداختیم.
رسولی زاده ضمن اشاره به اهمیت احراز هویت، اظهار نمود: عزم دستگاه قضا برای الکترونیکی شدن دادرسی و دسترسی ساده افراد به خدمات این قوه، هم بر اساس این پیش نیاز امکان تحقق یافت. بر همین مبنا سامانه فراشناسا در یکی از مهم ترین همکاریهای خود با قوه قضائیه، امکان تحقق این مهم را برای این قوه فراهم نمود.
وی ادامه داد: سامانه مشترک قوه قضائیه و فراشناسا، که در سایت «ثنا» پیاده سازی و با حضور معاون قوه قضائیه، حجت الاسلام اژه ای، رونمایی گردید و از راه سامانه فراشناسا سرویسهای احراز هویت خویش را در اختیار قوه قضائیه قرار داد تا امکان ثبت نام افراد برای بهره مندی از خدمات غیرحضوری این قوه، فراهم گردد.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه کاربران می توانند بعد از ورود به سامانه و ثبت اطلاعات هویتی خود، احراز هویت الکترونیک را انتخاب کنند تا به درگاه احراز هویت غیرحضوری فراشناسای این شرکت هدایت شوند، افزود: از این طریق کاربران با بارگذاری فیلم و عکس سلفی از خود، بدون فوت وقت و در کمترین زمان ممکن از خدمات مورد نیازشان بهره مند خواهند شد
رسولی زاده گسترده ترین درگاه فعال فراشناسا را احراز هویت غیرحضوری در سجام و دریافت کد بورسی روی اپلیکیشن سیگنال دانست و اضافه کرد: علاوه بر قوه قضائیه و سازمان بورس، فراشناسا، خدمات احراز هویت الکترونیکی خویش را به بیشتر از ده نهاد و سازمان دولتی و غیردولتی عرضه کرده و تا کنون موفق به انجام بیشتر از سه و نیم میلیون احراز هویت الکترونیکی شده است.
مجری طرح تصریح کرد: برای ایجاد فضایی امن و مطمئن، فراشناسا از سرویسهای متنوعی بهره می گیرد که همچون آنها می توان به سرویسِ پردازش تصویر، پردازش صوت، زنده بودن تصویر، پردازش دستورات حرکتی و بافت چهره اشاره نمود. تسریع انجام امور و شفافیت فرایندهای ناظر بر احراز هویت از دیگر مزایایی است که می توان برای این سامانه ذکر کرد.
بر مبنای اعلام این شرکت، در احراز هویت آنلاین، لحظاتی بعد از درج اطلاعات، افراد نتیجه درخواست خویش را می بینند.1399/10/29
11:08:33
0.0 / 5
867
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما