سامانه خدمات پزشكی به دانشجویان راه اندازی می شود

سامانه خدمات پزشكی به دانشجویان راه اندازی می شود به گزارش این با من مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: در جهت توسعه دولت الکترونیک و تعامل دوسویه با دانشجویان سامانه HSE دانشجویان راه اندازی می شود.به گزارش این با من به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر مجید صفاری نیا، با بیان این مطلب که این سامانه به صورت متمرکز و با هدف خدمات دهی به دانشجویان سراسر کشور راه اندازی می شود، اظهار داشت: این سامانه با هدف یکپارچه سازی خدمات سلامت و ایمنی به دانشجویان و تعامل دوسویه با آنها بوجود آمده است و می تواند سبب توسعه فرهنگی HSE دانشجویان و در نتیجه ارتقای سلامت و ایمنی دانشگاه ها شود.
وی اضافه کرد: در جهت توسعه دولت الکترونیک، میز خدمت اطلاع رسانی همراه مراکز بهداشت و درمان دانشگاه های سراسر کشور در این سامانه راه اندازی می شود و دانشجویان می توانند بعضی از خدمات مربوطه به مراکز بهداشت دانشگاه ها را به صورت غیر حضوری دریافت نمایند.
مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان ضمن تاکید بر اهمیت مشارکت همه جانبه دانشجویان و ضرورت افکارسنجی از آنها برای برنامه ریزی بهتر امور در ارتباط با آنها اضافه کرد: در این سامانه اخبار و اطلاعیه های مربوطه به اشتراک گذاشته می شود و دانشجویان سراسر کشور می توانند با مطالعه آنها بازخورد مناسب را نسبت به آنها بیان نمایند. همینطور دانشجویان و بخصوص همیاران سلامت دانشگاه ها می توانند اخبار و اطلاعیه های دانشگاه خود یا مطالب علمی و تجارب خویش را در حوزه HSE منتشر کنند.
وی افزود: این سامانه وظیفه عرضه خدمات پزشکی مجازی دانشگاه ها را هم به عهده دارد. و دانشجویان با استفاده از آن نسبت به تعیین وقت و عرضه خدمات پزشکی و ارزیابی این خدمات اقدام نمایند.
صفاری نیا زمان اجرایی شدن نهایی این سامانه را تا ۳ ماه آینده اعلام نمودند و افزودند: در این سامانه کیف پول الکترونیکی برای مشارکت حداکثری دانشجویان طراحی شده است که دانشجویان می توانند از این کیف پول خدمات دانشجویی دریافت نمایند.
وی تصریح کرد با راه اندازی این سامانه بعنوان تنها سامانه سازمان امور دانشجویان در این عرصه بتوان با ارسال بموقع اخبار و برنامه ها و مشارکت دانشجویان خدمات به روز تری به آنها عرضه داد.
این سامانه به همکاری پژوهشکده فناوری سلامت دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حال اجرا و پیاده سازی است.


منبع:

1399/10/19
23:09:50
0.0 / 5
688
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما