عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

آخرین وضعیت تحقق مصوبه پشتیبانی از دانشجویان دكتری در شورا

آخرین وضعیت تحقق مصوبه پشتیبانی از دانشجویان دكتری در شورا این با من: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی آخرین وضعیت مصوبه پشتیبانی از دانشجویان دکتری را تشریح نمود و از پیگیری این مساله در شورای عالی انقلاب فرهنگی آگاهی داد.منصور کبگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت تحقق مصوبه پشتیبانی از دانشجویان دکتری اظهار داشت: حمایت ویژه از دانشجویان دکتری مصوب و ابلاغ گردیده است و من باردیگر به این بهانه اعلام می کنم این، کمک یا احیاناً حقوق کارمندی نیست بلکه حق آنها است.
وی افزود: دانشجویان دکتری ما نخبگانی هستند که کار پژوهشی آموزشی حتی اجرائی در دانشگاه ها و آزمایشگاه های تحقیقاتی می کنند برای همین وظیفه نظام است که از آنها حمایت کند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اعلان اینکه پشتیبانی از دانشجویان دکتری، پشتیبانی از علم کشور است، تصریح کرد: ما شاهد می باشیم که این دانشجویان در سنی هستند که اکثراً ازدواج کرده و دارای فرزند هستند و باید استقلال مالی داشته باشند و وظیفه وزارتخانه ها و دستگاه های علمی کشور پشتیبانی از آنان است.
قائم مقام ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: چون موضوع پشتیبانی از دانشجویان دکتری را مصوب و ابلاغ کرده ایم آنرا رها نمی نماییم و مرتب در شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیر آن هستیم گزارشی دراین خصوص جمع آوری کرده ایم البته وزارتخانه ها زحماتی کشیده اند وام هایی برای این دانشجویان به وجود آورده اند ولی حرف ما فقط وام نیست.
وی اضافه کرد: دانشجویان دکتری کار پژوهشی و آموزشی در دانشگاه ها انجام می دهند و کسب درآمد از انجام پژوهش های دانشجویان دکتری حق طبیعی آنهاست و حق مشخصی دارند که در همه جای دنیا وجود دارد. منابع آن نیز بااینکه توسط وزارتخانه ها و دستگاه های علمی کشور عنوان می شود که وجود ندارد، اما احساس می نماییم به صورت پراکنده در کشور وجود دارد که نیازمند ساماندهی است و ما نیز در این خصوص کمک می نماییم و با سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز باید همکاری شود.


منبع:

1399/10/13
23:17:01
0.0 / 5
828
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما