مریخ نورد كوچك و خندان برای علاقمندان به اكتشافات فضایی

مریخ نورد كوچك و خندان برای علاقمندان به اكتشافات فضایی این با من مریخ نورد کوچک و خندان برای علاقمندان به اکتشافات فضایی


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، یکی از مریخ نوردهای برنامه "اگزومارس"(ExoMars) موسوم به "روزالیند فرانکلین"(Rosalind Franklin)، یک همتای جوان تر موسوم به "اگزومای"(ExoMy) دارد. طرح ابتدایی و نرم افزار این نسخه کوچک به صورت رایگان در دسترس قرار دارد تا همه بتوانند اگزومای خودرا بعد از چاپ سه بعدی، سرهم بندی و برنامه ریزی کنند.


اگزومای شش چرخ، در "آزمایشگاه رباتیک سیاره ای" (planetry robotics laboratory) در "آژانس فضایی اروپا"(ESA) طراحی شده است که پلت فرم های متحرک و سیستم های هدایت را برای پشتیبانی ماموریت های اکتشاف سیاره ای ابداع می کند.
علاقمندان سراسر جهان هم اکنون، مریخ نوردهای اگزومای خودرا می سازند. چاپ سه بعدی بخش های ساختاری اگزومای که از نشاسته گیاهی قابل تجزیه زیستی تولید شده اند، حدود دو هفته زمان می برد.
این مریخ نورد که قد آن به ۴۲ سانتی متر می رسد، خاصیت های اصلی همتای دو متری خودرا دارد و یک دریل، پنل های خورشیدی و یک دوربین را شامل می شود. همین طور این مریخ نورد، یک صورت خندان، دهان و یک کلاه دارد.
اگزومای به "ارابه واگن" یا "بوژی"(bogie) نیز مجهز است که به آن امکان می دهد تا از موانع بلند عبور کند و چرخ های خودرا محکم روی زمین نگه دارد.
هر کدام از چرخ ها، موتور خودرا دارد و آج چرخ ها، به برجستگی هایی مجهز است تا به کشش آنها در زمین های ناهموار کمک نماید.منبع:

1399/10/11
00:47:16
5.0 / 5
1034
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما