نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس:

بودجه ی جهاددانشگاهی متناسب با عملكرد این نهاد نیست

بودجه ی جهاددانشگاهی متناسب با عملكرد این نهاد نیست به گزارش این با من فارس نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس، عملکرد جهاددانشگاهی در بخش های مختلف را مطلوب ارزیابی و تصریح کرد که بودجه پیشنهادی دولت برای این نهاد متناسب با عملکرد آن نیست.


جلال رشیدی در گفتگو با ایسنا بیان نمود: باآنکه جهاددانشگاهی طی سالهای تاسیس تابحال عملکرد مطلوبی در حوزه های فرهنگی، آموزشی، پژوهش و فناوری از خود به معرض نمایش گذاشته اما بودجه ای که دولت سالانه در لایحه بودجه برای این نهاد اختصاص می دهد متناسب با عملکردها نبوده است.
او با اشاره به اینکه تلاش خواهیم کرد تا در کمیسیون تلفیق با نگاه مثبت بودجه جهاددانشگاهی برای سال آینده افزایش یابد، اعلام نمود یکی از این نگاه های مثبت افزایش سقف اعتباری پیشبینی شده از صندوق توسعه ارزی به بیش ۱۵ میلیون یورو است.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به وجود مزیت های بالای کشاورزی در سرتاسر استان فارس، خصوصا شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد از جهاددانشگاهی فارس درخواست نمود تا امکان سنجی جهت راه اندازی مزارع گل محمدی و فرآوری این گل در چارچوب طرح عصاره گیری انجام و طراحی و هدف گذاری برای ایجاد صنایع متناسب را داشته باشند تا هم شاهد اشتغالزایی و هم بالقوه شدن برخی پتانسیل های کشاورزی به شکل عام در سرتاسر فارس و به شکل خاط در آن شهرستان ها باشیم.
رشیدی تصریح کرد: این شهرستان ها نه تنها قابلیت اجرای طرح عصاره گیری گل محمدی دارند بلکه می توان برای فرآوری داروهای گیاهی و گیاهان معطر در آنها هم برنامه ریزی کرد.
وی همینطور ضمن اشاره به این مورد که ۱۰ درصد از مراکز ناباروری کشور متعلق به جهاددانشگاهی است، خواهان توسعه این مراکز در سطح فارس شد.
نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس به اجرای موفق اصلاح نژاد دام بعنوان یکی از طرح های فناورانه جهاددانشگاهی هم اشاره و خواهان انجام امکان سنجی این مهم توسط جهاددانشگاهی در فارس شد تا یکی از چرخه های اصلاح نژاد دام در این استان بخصوص شهرستان های متبوع ایجاد شود.
رشیدی همینطور ضمن اشاره به ظرفیت های استان فارس و توانمندی های جهاددانشگاهی، تصریح کرد که این نهاد باید نگاهی نوآفرین و پشرو به فارس داشته باشد.
منبع:

1399/09/28
15:29:34
5.0 / 5
862
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما