یك مسئول خبر داد:

آمادگی استانداری مازندران در ایجاد اتاق فكر با جهاد دانشگاهی

آمادگی استانداری مازندران در ایجاد اتاق فكر با جهاد دانشگاهی به گزارش این با من مازندران مدیر كل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران در دیدار با رئیس و معاونان جهاد دانشگاهی استان اظهار داشت: آمادگی داریم یك اتاق فكر، علمی، پژوهشی و اجرایی برای توسعه همه جانبه روستا با جهاد دانشگاهی ایجاد نماییم.


به گزارش این با من به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، ظهر امروز ۱۲ آذرماه، محمد رضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران با محمد رضا غلامی، سرپرست اداره کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران دیدار و گفت و گو کرد.
محمدرضا غلامی _مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران_ در این دیدار اظهار نمود: در ذهن من از ایام خردسالی از واژه «جهاد» که در طول سالهای انقلاب حضور پررنگ و کم توقع و غیرانتفاعی برای مجموعه خودشان دارند، نگاه مثبتی وجود دارد.
وی ادامه داد: امروز جهاد دانشگاهی وارد فعالیت علمی و دانشگاهی شده و این فرصت استثنایی است که با برنامه کمک کار مدیران در توسعه همه جانبه باشند.

غلامی با اشاره به اینکه بحث آموزش و مهارت افزایی حلقه مفقوده توسعه استان است، خاطرنشان کرد: متاسفانه کم اطلاعی بعضی از دهیاران که نماینده دولت در روستا است و هم وجود بعضی از شوراهای روستایی که از وظایف خود غافل هستند منجر می شود که اجرای طرح های توسعه ای و توزیع عادلانه امکانات با مشکل مواجه شود و برگزاری دوره آموزشی برای دهیاران و شوراها ضروریست.
وی با اشاره به اینکه ما در حوزه آموزش و ترویج و تبیین مشاغل خانگی روستا در استان عقب ماندیم، اضافه کرد: خوشبختانه روستائیان خوب کار خودشان را انجام دادند اما ما نتوانستیم همپای روستائیان در توسعه روستا موفق باشیم بنابراین حالا تلاش می نماییم با حضور در روستاها تصمیمات لازم را در همان روستا اتخاذ نماییم.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران با اشاره به اینکه آمادگی داریم یک اتاق فکر، علمی، پژوهشی و اجرایی برای توسعه همه جانبه روستا داشته باشیم، اظهار داشت: اگر مقرر است به توسعه همه جانبه روستا برسیم نباید توسعه را فقط به آسفالت و مسائل عمرانی گره بزنیم و مسائل فرهنگی و ایمانی را رها نماییم.
وی با اشاره به اینکه باید رسانه ها در تبیین جایگاه شورا و دهیار عزم جدی داشته باشند، اضافه کرد: مردم باید شورایی انتخاب کنند که بتواند وکیل خوبی برای آنها باشد و به خوبی از حقوق آنها دفاع کند.
غلامی پیشنهاد کرد: استانداری آمادگی دارد تا هفته آینده دو طرح از جهاد دانشگاهی را دریافت و برای اجرای آن رایزنی کند.
در ادامه محمد رضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران، اظهار نمود: جهاد دانشگاهی یک مجموعه پژوهشی، فرهنگی، آموزشی است و زیر نظر شورای انقلاب فرهنگی فعالیت دارد.
وی با اشاره به اینکه تعابیر مقام معظم رهبری درباره جهاد دانشگاهی باعث امیدبخشی، ایجاد انگیزه و نشاط در این مجموعه است، اضافه کرد: در حوزه پژوهشی در استان تولید جلبک اسپیرولینا، در حوزه فرهنگی انتشارات جهاد دانشگاهی و خبرگزاری ایسنا و ایکنا و سازمان دانشجویان و مرکز افکارسنجی و در حوزه آموزش هم پنج مراکز کوتاه مدت و یک مرکز علمی کاربردی دراز مدت جهاد دانشگاهی مازندران مورد توجه است.
م
شافعیان ضمن اشاره به فعالیت جهاد دانشگاهی در حوزه اشتغال، خاطرنشان کرد: با تفاهمنامه میان جهاد دانشگاهی و وزارت کار، شناسایی، آموزش و بازاریابی محصولات مشاغل خانگی به جهاد دانشگاهی واگذار شد و الان هم در استان با همت صدا و سیمای شبکه تبرستان در هفته سه روز در برنامه «صواحی» بعضی از این مشاغل خانگی همچون؛ جاجیم، گلیم و... معرفی و تبلیغ می شوند.
وی با بیان اینکه، بهزیستی و کمیته امداد در حوزه اشتغال با جهاد دانشگاهی هم همکاری دارد، اضافه کرد: وظیفه ذاتی جهاد دانشگاهی این است که دستگاه هایی که کمک می طلبند در جهت توسعه استان به آنها کمک نماید.
رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی با تمام قوا برای یک اتفاق مثبت در حوزه مشاغل خانگی وارد عرصه شده است، اظهار داشت: خبرگزاری های ایسنا و ایکنا برای هر دستگاهی که یک قدم مثبت در حوزه مشاغل خانگی بردارد تمام قد به نام همان سازمان یا دستگاه اقدامات آنان را انعکاس خواهد داد.
وی ادامه داد: خیلی از مشاغل به خاطر اینکه فرد نمی داند چگونه به فروش برساند و آموزش موردنیاز را ندیده که محصول را بازار پسند تولید نماید نابود شدند.
شافعیان تصریح کرد: اگر روستاهای ما رشد و بقا و دوام یابند شهرهای ما در امنیت کامل خواهند بود و برای نگه داشتن افراد در روستا لازم است از لحاظ کیفی و بصری روستا را بروز نماییم.
در ادامه محسن طالبی نماینده رئیس در سازمان تجاری سازی، فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی، اظهار داشت: در حوزه اشتغال ماموریتی را وزارت کار به جهاد دانشگاهی محول کرد تا در حوزه توسعه مشاغل خانگی بخصوص فروش محصولات کمک نماید.
وی بابیان اینکه تا کنون ۱۴۰۰ نفر را در سامانه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی نام نویسی کردند، اضافه کرد: جهاد دانشگاهی ۲۳۰۰ سهمیه دارد که روزانه این سهمیه در حال تکمیل شدن است.
طالبی اظهار داشت: عرضه آموزش های مجانی عمومی و خصوصی و هم پیگیری برای فروش محصولات خانگی از خدمات جهاد دانشگاهی در حوزه مشاغل خانگی است.
در ادامه سیده زینب تقوی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران، بیان نمود: انتشارات جهاد دانشگاهی فقط به چاپ کتب دانشگاهی همت گمارده و برای چاپ کتاب اساتید مجرب و برجسته مطالب کتاب را پیش از چاپ مطالب کتاب را ارزیابی خواهند کرد.

وی ادامه داد: افکار سنجی جهاد دانشگاهی تا کنون نزدیک ترین نتایج را نسبت به واقعیات داشته و در این عرصه می توانیم خدمات خوبی در جهت صدمه شناسی و بهره گیری از نظرات مردم در جهت کمک به تصمیم و مدیریت صحیح استان داشته باشیم.
همینطور در این دیدار مرتضی ساداتی، اظهار داشت: در سال ۸۷ و ۹۰ برای دهیاران در شهرهای مختلف بر مبنای قراردادی با استانداری از بهشهر تا آمل بیشتر از ۴۰۰۰ ساعت آموزش برگزار کردیم.

نماینده رئیس در حوزه آموزش، اضافه کرد: برگزاری آزمون استخدامی برای ۱۰ دستگاه به تعداد ۹۰۰۰ نفر، برگزاری آزمون استخدامی آتش نشانی همزمان با سراسر کشور، نهضت سوادآموزی، صنعت شیر پگاه و تأمین اجتماعی در کارنامه جهاد دانشگاهی نشان از اعتماد همه دستگاه ها به این نهاد است.
وی اظهار داشت: با عنایت به مجوزی که از وزارت علوم داریم می توانیم مجوز آموزش کارکنان دولت و به تبع آن دوره آموزش دهیاران و شوراها را با عنایت به نیاز دهیاران برگزار نماییم.
منبع:

1399/09/13
12:26:30
5.0 / 5
923
تگهای خبر: آزمون , آموزش , اساتید , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما