پذیرش دانشجوی ارشد در دانشگاه معارف اسلامی

پذیرش دانشجوی ارشد در دانشگاه معارف اسلامی به گزارش این با من دانشگاه معارف اسلامی وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برای نیم سال اول سال تحصیلی 1401 ـ 1400 (ترم مهر 1400) از راه آزمون ورودی اختصاصی كارشناسی ارشد از میان برادران و خواهران طلبه (ویژه طلاب حوزه های علمیه) دانشجو می پذیرد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دانشگاه معارف اسلامی در مقطع ارشد رشته های "مدرسی معارف قرآن و حدیث"، "مدرسی مبانی نظری اسلام"، "مدرسی اخلاق اسلامی"، "مدرسی انقلاب اسلامی"، " مدرسی تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی"، "توسعه و تبلیغ فرهنگ دینی (گرایش تبلیغ دین)"، "توسعه و تبلیغ فرهنگ دینی (گرایش مدیریت فرهنگی)"، و "توسعه و تبلیغ فرهنگ دینی (گرایش مشاوره)"دانشجو می پذیرد.
نکات و سفارش های مهم:
• زمان ثبت نام: ۴ آذر ۱۳۹۹ لغایت ۴ دی ۱۳۹۹ خواهد بود.
• لازم است متقاضیان در بازه زمانی ثبت نام برای ثبت نام اینترنتی به سامانه پذیرش دانشگاه معارف اسلامی در سایت دانشگاه به آدرس www.maaref.ac.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام اینترنتی اقدام نمایند.
• داوطلبان فقط در بازه زمانی ثبت نام می توانند نسبت به مشاهده یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.
• ارائه مدارک، پس از قبولی در آزمون ورودی الزامی می باشد، و در حین ثبت نام، مدرکی از داوطلب ستاندن نمی گردد.
• کارت ورود به جلسه آزمون، روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ به صورت اینترنتی بوسیله سایت دانشگاه توزیع خواهد شد.
• تاریخ برگزاری آزمون روز جمعه مورخ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ خواهد بود.
• محل برگزاری آزمون در شهر قم می باشد که نشانی دقیق آن در روز توزیع کارت، به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
شرایط متقاضیان:
الف) عمومی
۱. التزام عملی به اسلام، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی.
۲. داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
۳. نداشتن سوء پیشینه کیفری به تشخیص مراجع ذی صلاح.
۴. نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر مراجع ذی صلاح همچون اداره نظام وظیفه و....
۵. حداکثر سن ۳۳ سال (متولدین پس از ۱ فروردین ۱۳۶۷)
تبصره: مدت زمان خدمت سربازی (معافیت، محاسبه نمی گردد) و حضور در جبهه، به سقف سنی افزوده می شود.
۶. توانایی جسمی و روحی لازم جهت تحصیل در دانشگاه متناسب با رشته انتخابی.
۷. عدم استخدام در هیچ یک از ارگان ها و یا سازمان های دولتی.
۸. دارا بودن شرایط عمومی مدرسی معارف اسلامی با تأیید معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها (احراز این شرط، بعد از قبولی در آزمون خواهد بود).
ب) اختصاصی
۱. قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی.
ـ برادران
۲. داشتن مدرک سطح دو حوزوی و اتمام پایه ده کتبی (مورد تأیید مرکز مدیریت حوزه های علمیه برادران)
تبصره: بعد از قبولی، برای ارائه مدرک کتبی پایه ده، فرصت لازم داده خواهد شد.
ـ خواهران
۲. داشتن مدرک سطح دو حوزوی (مورد تأیید مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران)
تذکر: داوطلبان تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ برای ارائه اصل مدرک سطح دو حوزوی فرصت دارند.
مدارک لازم برای ثبت نام:
۱- سریال ۱۲ رقمی ثبت نام آزمون ورودی اختصاصی کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰: برای ثبت نام در این آزمون بایستی سریال ۱۲ رقمی ثبت نام آزمون به مبلغ ۵۰۰۰۰۰ ریال معادل پنجاه هزار تومان را از قسمت خرید کارت تهیه نمایید.
توجه: برای تهیه کارت اعتباری ثبت نام و دریافت سریال ۱۲ رقمی به قسمت خرید کارت در سامانه پذیرش پایگاه اطلاع رسانی این دانشگاه مراجعه کنید. www.maaref.ac.ir/exams/payment_select
۲- فایل عکس اسکن شده: داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی جدید ۴×۳ خودرا با مشخصات ذکر شده در دفترچه راهنما، اسکن نموده و فایل آنرا برای ارسال بوسیله سامانه ثبت نام اینترنتی آماده نماید.
۳- فایل مدرک ایثارگری اسکن شده: داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگری مطابق با شرایط ذکر شده در دفترچه راهنما می باشند باید مدرک ایثارگری معتبر خودرا اسکن کرده و در زمان تکمیل تقاضانامه اینترنتی ثبت نام در قسمت مربوطه بارگذاری نمایند.
نکته: داوطلبان بعد از دریافت سریال کارت خرید، جهت ثبت نام به آدرس www.maaref.ac.ir/exams/exam_registration_select مراجعه کنند.
تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:
به داوطلبان سفارش می شود بعد از مطالعه دقیق دفترچه راهنما مبادرت به ثبت نام نمایند. دریافت اطلاعات لازم جهت ثبت نام در این آزمون در ۵ مرحله صورت خواهد پذیرفت، که هر یک از این مراحل به اختصار در دفترچه راهنما توضیح داده شده است. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون، قبولی وی کان لم یکن تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.
تذکرات مهم:
۱. بعد از قبولی در مرحله اول (آزمون کتبی) از پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت برای مرحله دوم (مصاحبه شفاهی) دعوت به عمل خواهد آمد. پذیرش نهایی منوط به داشتن حدنصاب لازم در آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی خواهد بود.
۲. حدنصاب نمره ایثارگران (اعم از ایثارگران مشمول ظرفیت ۲۵ درصدی و یا ۵ درصدی) ۷۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کدرشته محل و حدنصاب نمره رزمندگان ۸۰ % نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کدرشته محل می باشد.
۳. متقاضیان استفاده از سهمیه ایثارگران و رزمندگان، می بایست برمبنای قوانین مندرج در دفترچه آزمون سراسری کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ سازمان سنجش آموزش کشور، عمل و جهت احراز شرایط، اقدام نمایند.
۴. داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان در صورتیکه گواهی مربوطه (با شرایط مربوطه) را در هنگام ثبت نام اینترنتی بارگذاری نکنند، در سهمیه آزاد پذیرش خواهند شد و هیچگونه اعتراضی وارد نخواهد بود.
۵. مندرجات فرم اینترنتی ثبت نام باید دقیق و صادقانه تکمیل شود.
۶. مسئولیت صحت کلیه مندرجات تکمیل شده (مندرجات فرم اینترنتی) به عهده داوطلب خواهد بود.
۷. در مندرجات فرم اینترنتی امکان هیچ تغییری پس از ثبت نام وجود ندارد؛ بدین سبب داوطلبان باید به دقت مراحل ثبت نام اینترنتی را طی کنند و کدرهگیری ثبت نام را دریافت نمایند.
۸. دریافت کد رهگیری به منزله ثبت نام داوطلب است؛ در صورتی که کد رهگیری را دریافت ننمایید، ثبت نام شما صورت نگرفته است.
۹. وجه ثبت نام و سایر مدارک ارسالی به هیچ وجه عودت داده نخواهد شد.
۱۰. داوطلبان اطلاعات وجه واریزی و کد رهگیری خودرا تا اعلام نتایج نهایی، نزد خود نگهداری نمایند.
۱۱ در هر زمان مشخص شود داوطلب حقایق را کتمان نموده یا واجد یکی از شرایط عمومی و یا اختصاصی نمی‏ باشد، در هر مرحله (ثبت نام، شرکت در آزمون، پذیرش، حین تحصیل در دانشگاه و...) از ادامه کار محروم خواهد شد.
۱۲. این دانشگاه دولتی است و شهریه ای از دانشجویان دریافت نمی‎ گردد.
۱۳. ظرفیت پذیرش برای هر یک از رشته های مدرسی معارف اسلامی ۲۰ نفر (مرد و زن) و برای هر یک از گرایش¬های رشته توسعه و تبلیغ فرهنگ دینی ۲۰ نفر (مرد و زن) می باشد (امکان تغییر در ظرفیت ها وجود دارد).
۱۴. طلاب سفیران هدایت، برای مشاهده شرایط لازم ثبت نام، به بخش سوالات متداول مراجعه نمایند.
۱۵. دانشگاه معارف اسلامی، هیچ نوع تعهدی در قبال تامین خوابگاه برای دانشجویان ندارد؛ البته دانشگاه برای تامین خوابگاه دانشجویان، کوشش های لازم را انجام خواهد داد تا امکان استفاده از خوابگاه برای دانشجویان غیربومی فراهم شود.
۱۶. در صورت هرگونه تغییر در روند آزمون، به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد.
۱۷. داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی می توانند به دفترچه راهنمای ثبت نام مراجعه کنند یا با شماره تلفن های ۳۲۱۱۰۲۲۴ ـ ۰۲۵ و ۳۲۹۰۲۶۱۲ ـ ۰۲۵ تماس حاصل نمایند.
منبع:

1399/09/02
20:28:16
5.0 / 5
1384
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما