رییس دانشگاه علوم پزشكی تهران؛

ثبت رویدادهای بعد از شیوع ویروس كرونا اهمیت بسیاری دارد

ثبت رویدادهای بعد از شیوع ویروس كرونا اهمیت بسیاری دارد به گزارش این با من رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران اظهار داشت: از شروع درگیری با كرونا، تاكید من در دانشگاه علوم پزشكی تهران باتوجه به خاطرات و سوابق دوران دفاع مقدس، ثبت وقایع و رویدادهای بعد از شیوع ویروس كرونا در كشور بوده است؛ همانگونه كه امروز اهمیت خاطرات و مستندات دوران دفاع مقدس به چشم می آید، آیندگان نیز علاقه خواهند داشت تا بدانند ما در دوران مبارزه با كویید 19 چه كرده ایم.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در حاشیه مراسم اختتامیه "جشنواره خاطره نویسی عهدجانانه" درباب شرایط فعلی کشور در مبارزه با کرونا، اظهار داشت: روزهای خاصی را در کشور می گذرانیم که این دوران شاید هر ۱۰۰ سال یک دفعه در جهان اتفاق بیفتد. از شروع درگیری با بیماری کرونا، تاُکید من در دانشگاه علوم پزشکی تهران باتوجه به خاطرات و سوابق دوران دفاع مقدس، ثبت وقایع و رویدادهای بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور بوده است؛ برای اینکه همانگونه که امروز اهمیت خاطرات و مستندات دوران دفاع مقدس به چشم می آید حتما آیندگان نیز علاقه خواهند داشت تا بدانند ما در دوران مبارزه با کویید ۱۹ چه کرده ایم.
وی به مستند روایت فتح بعنوان یکی از موفق ترین مستندات دوران دفاع مقدس اشاره نمود و اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس روایت فتحی به هنر شهید آوینی تولید شد که بسیار زیبا مبادرت به ثبت وقایع و رویدادهای آن دوران می کرد، من امیدار بودم که ما نیز در این دوران، روایت فتح دوران دفاع مدافعان سلامت را همراه با بیان ایثار این عزیزان داشته باشیم.
کریمی تصریح کرد: در دانشگاه علوم پزشکی تهران بیش از ۳۰۰ مصاحبه طولانی با اساتید، پرسنل و پرستاران حوزه بهداشت و سلامت انجام شده است که امیدوار هستیم به زودی جمع آوری این مستندات اتفاق بیفتد، این کار در مرحله ثبت و چاپ شدن است و به زودی در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه باید خاطرات این روزها و لحظات را ثبت نماییم، اشاره کرد: ویروس کرونا و پاندمی که ما در دوره آن به سر می بریم، نکات منفی و مثبت بسیاری دارد. نکات منفی آنرا همه می گویند اما من در این ۹ ماه از یک زاویه دیگر به این مساله نگاه کرده ام و نکات مثبت بسیاری در خلال مبارزه با این بحران مشاهده کرده ام که در اطراف ما رخ داده و در حال رخ دادن است.
مردم قدردان نظام سلامت باشند/نظام سلامت جایگاه خودرا در کشور نشان دهد
این مقام مسؤول افزود: فرصت های خوبی در این روزها به دست آمده است که این فرصت ها در وضعیت عادی ممکن بود هیچگاه برای نظام سلامت کشور رخ ندهد. ما وظیفه داریم که از این زاویه به موضوع نگاه نماییم که باید در کنار نکات تلخ مانند از دست دادن عزیزان، به ثبت خاطرات، وقایع و به تصویر کشیدن زیبایی های و سختی های مبارزه با این بحران نیز پرداخته شود تا آیندگان بر طبق این مستندات نکات مثبت و منفی را ببینند. این فرصت خوبی است برای نظام سلامت تا از طرفی جایگاه خودرا در کشور نشان دهد و از طرف دیگر مسؤولان و مردم بدانند با چه حوزه ای روبه رو هستند و قدردان نظام سلامت باشند.
ویروس کرونا و پاندمی که ما در دوره آن به سر می بریم، نکات منفی و مثبت بسیاری دارد. نکات منفی آنرا همه می گویند اما من در این ۹ ماه از یک زاویه دیگر به این مساله نگاه کرده ام و نکات مثبت بسیاری در مبارزه با این بحران مشاهده کرده ام که در اطراف ما رخ داده و در حال رخ دادن استوی با تاکید بر اهمیت این مساله که مردم و مسؤولان در کنار امنیت به اهمیت نظام سلامت نیز پی ببرند، اشاره کرد: مقام معظم رهبری فرمودند گاهی سلامت مردم از امنیت نیز مهم تر می شود؛ بدین سبب در کنار امنیت و سلامت، آموزش مداوم، مفید و با محتوای بسیار عالی نیز لازم است.
به گزار مفدا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران منبع آموزش مردم را به فرموده امام(ره) تلویزیون عنوان نمود و اظهار داشت: امام فرمودند تلویزیون باید دانشگاه باشد و نقش رسانه ملی در موضوع آموزش در این بحران مشخص شد؛ البته باید دانست که تدوام آموزش ها نیز بسیار مهمست.
منبع:

1399/09/01
22:28:41
5.0 / 5
1237
تگهای خبر: آموزش , اساتید , دانشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما