در گزارش این با من اعلام شد:

نحوه عرضه غذای دانشجویی در ترم كرونایی

نحوه عرضه غذای دانشجویی در ترم كرونایی به گزارش این با من رئیس صندوق رفاه دانشجویان اظهار داشت: غذایی كه در رستوران های مكمل دانشجویی عرضه می شود مانند رستوران دولتی زیاد نیست ازاین رو نظارت در مورد اجرای دستورالعمل های بهداشتی راحتتر است.ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر درمورد عرضه غذا از راه رستوران های مکمل و بوفه ها در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: بحث مدیریت خوابگاه و تغذیه برعهده دانشگاه ها است و صندوق رفاه دانشجویان بعنوان نهاد حمایتی در حوزه های مالی از دانشگاه ها حمایت می کند.
وی افزود: نکته ای که وجود دارد این است که بوفه های دانشجویی به معنای رایج در جامعه قرار نیست که تأمین کننده غذای دانشجویی باشند، درسال های قبل که کرونا نبود دو مدل رستوران دانشجویی داشتیم که یک مدل رستوران دولتی بود و یک تا دو مدل منوی غذایی داشت که بخشی از یارانه تأمین شده و قیمت غذا با مقداری که صندوق مصوب کرده بود عرضه می شد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان اضافه کرد: خیلی وقت ها دانشجویان مدعی تنوع کم غذا و کیفیت کم غذا بودند و از سویی می دانید که دانشجویان از قومیت و استان های مختلف و سلایق غذایی متفاوت حضور دارند، ازاین رو سازمان امور دانشجویان، صندوق رفاه دانشجویان و دانشگاه ها راه اندازی رستوران های مکمل را پیگیری کردند.
وی اضافه کرد: این رستوران ها غذاهای متنوع با هزینه ای متوسط که در رستوران های دولتی عرضه نمی گردد را عرضه می کنند که بخشی از هزینه تمام شده را دانشگاه و بخش دیگر را دانشجو می دهد.
مطیعی افزود: منتهی غذایی که در این رستوران ها عرضه می شود مانند رستوران دولتی زیاد نیست ازاین رو نظارت در مورد اجرای دستورالعمل های بهداشتی راحتتر است.
وی خاطرنشان کرد: از طرفی پیمانکار در یک دانشگاهی در سال های قبل برای ۳ تا ۴ هزار دانشجو غذا آماده می کرد ولی هم اکنون به علت کرونا و ملاحظات بهداشتی نهایت باید هزار غذا پخت کند، که اگر بخواهد قرارداد منعقد کند چون پرس غذایی کم شده است قیمت ها بسیار بالا می رود، ازاین رو پیشبینی می شود در این شرایط توزیع غذا از راه رستوران های مکمل از لحاظ قیمت به نفع دانشجو و دانشگاه است.
رئیس صندوق رفاه اظهار داشت: از لحاظ تنوع غذایی هم می تواند متنوع تر و کیفیت آن بهتر باشد و امکان نظارت بر آن بیشتر است.
وی افزود: حتی گاهی وقت ها در این رستوران های مکمل غذا برای دانشجو به صورت مجانی تمام می شود به این صورت که امکان دارد یک غذا پنج هزار تا پنج هزار و پونصد تومن تمام شود دانشگاه این قیمت را با یارانه بپردازد و فقط دانشجو در آن جا کارت کشیده و غذا را مصرف می کند و پولی پرداخت نمی نماید.


منبع:

1399/07/12
14:19:26
5.0 / 5
1503
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , رفاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما