فعالان صنعت نفت حمایت ویژه می شوند

فعالان صنعت نفت حمایت ویژه می شوند شركت های دانش بنیان و فناور فعال در صنعت نفت، مورد حمایت ویژه قرار می گیرند. این حمایت با مشورت شركت های «مهندسین مشاور صنعت نفت» و كارگزاران فناوری و نوآوری اختصاص می یابد و شامل بسته حمایت مالی، سرمایه گذاری در قراردادها و تامین تضامین می شود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، احمد عسگری، مدیرکل سرمایه گذاری و بومی سازی پارک فناوری پردیس معاونت علمی اظهار داشت: در امتداد هم رسانی عرضه و تقاضا در صنعت نفت و یافتن راهکارهای نوآورانه برای چالش های مطرح در حوزه نفت، فراخوانی برای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و فناور فعال در صنعت نفت منتشر گردید.
عسگری با اعلان اینکه پروسه شناسایی در دو حوزه انجام می شود، افزود: از یک سو با رصد کارشناسی صنعت نفت در کشور، نیازهای این صنعت شامل نیاز به بومی سازی قطعات و تجهیزات و نیاز به خدمات فناورانه شناسایی می شود. از طرف دیگر، شرکت های دانش بنیان توانمندی های خود در این عرصه را نمایش می دهند.
مدیرکل سرمایه گذاری و بومی سازی پارک فناوری پردیس معاونت علمی، به ضرورت اختصاص حمایت های هوشمند اشاره نمود و اضافه کرد: بسته حمایتی اختصاص یافته هم طرف عرضه و هم سمت تقاضا را شامل می شود. در واقع شرکت های بزرگ فعال در صنعت نفت در صورتیکه با شرکت های دانش بنیان قرارداد ببندند، از حمایت هایی برخوردار می شوند. البته شرکت های دانش بنیان طرف قرارداد نیز بسته های حمایتی متنوعی را می توانند دریافت نمایند.
قبول مسئولیت حقوقی
عسگری اظهار داشت: برای آنکه صنایع بزرگ نفت با اطمینان و آرامش خاطر بیشتری با شرکت های دانش بنیان قرارداد همکاری منعقد کنند، پارک فناوری پردیس معاونت علمی حاضر شده است مسئولیت حقوقی این قراردادها بر عهده گیرد و در صورت لزوم، در این طرح سرمایه گذاری انجام دهد.
او همینطور اضافه کرد: این حمایت ها، ریسک همکاری با شرکت های فناور و دانش بنیان را می کاهد و جذابیت همکاری با آنها را بیشتر می کند. شرکت های دانش بنیانی که در امتداد حل چالش های صنعت نفت همکاری می کنند، از خدمات بسیار متنوعی بهره مند می شوند. این شرکت ها علاوه بر برخورداری از بسته تامین مالی و سرمایه گذاری در دیگر عرصه ها مانند ستاندن گواهینامه ها و استانداردهای بین المللی نیز از حمایت این مجموعه برخوردار می باشند.
بگفته عسگری، پارک فناوری پردیس معاونت علمی تلاش دارد تا با تشکیل کنسرسیوم (شرکت های مشارکت کننده در قرارداد و شریک) توان فنی شرکت های دانش بنیان را تقویت کند. بدیهی است که اگر چند شرکت دانش بنیان توان خودرا تجمیع کنند و در همکاری با یکدیگر به نیازهای فناورانه صنعت نفت پاسخ دهند، می توانند خدمات بسیار موثرتری عرضه کنند.

برمبنای اعلام معاونت علمی، او همینطور بیان کرد: در امتداد اجرای هرچه بهینه تر این طرح و تخصیص حمایت ها و شناسایی نیازهای فناورانه صنعت نفت، پارک فناوری پردیس معاونت علمی از مشاوره کارگزاران فناوری و نوآوری خبره در صنعت نفت و شرکت های مهندسین مشاور صنعت نفت بهره مند می شود.
1399/06/16
23:09:18
5.0 / 5
1631
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما