معاون دانشگاه عنوان كرد:

تخلف محدود در امتحانات مجازی دانشگاه امیركبیر

تخلف محدود در امتحانات مجازی دانشگاه امیركبیر به گزارش این با من معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به اینكه گزارش های محدودی از تخلف در امتحانات مجازی به دانشگاه عرضه شد، اظهار داشت: با متخلفان برخورد جدی می شود.به گزارش این با من به نقل از دانشگاه امیرکبیر، سیاوش خرسندی اظهار داشت: امتحانات دانشگاه در ترم گذشته به صورت مجازی برگزار گردید که برپایه گزارش های رسیده امتحانات با دقت و صحت مناسب برگزار گردید و تنها گزارش های محدودی درمورد تخلفات امتحانی به دانشگاه عرضه شد.
وی اضافه کرد: سیاست دانشگاه و شورای انضباطی در ارتباط با هر نوع تخلف آموزشی به خصوص در امتحانات مجازی برخورد جدی و احکام سنگین است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: دانشگاه درمورد این نوع تخلفات به هیج وجه مماشاتی ندارد.
خرسندی تصریح کرد: شورای انضباطی دانشگاه در کمترین زمان به گزارشات عرضه شده، رسیدگی کرد و در جلسه اخیر این شورا احکام صادر شد.
وی با اشاره به اینکه فضای برگزاری امتحانات ترم گذشته دانشگاه سالم بوده است، اضافه کرد: تعداد گزارش هایی که از تخلفات در زمان برگزاری امتحانات رسیده از ترم های عادی کمتر بوده است.
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: شورای انضباطی دانشگاه درمورد تخلفات امتحانی در ترم های مجازی با سرعت و دقت عمل می کند و برای متخلفان در این ترم ها احکام سنگین مانند تعلیق دو ترم هم صادر خواهد شد که در یک مورد در جلسه اخیر شورای انضباطی حکم یک ترم تعلیق و جریمه نمره ای در مورد دانشجوی متخلف صادر شد.
خرسندی تصریح کرد: ترجیح دانشگاه بر برگزاری امتحانات حضوری است اما اگر در ترم های آینده امتحانات به صورت مجازی برگزار شد، برای افزایش دقت و صحت امتحانات، علاوه بر امتحان کتبی اساتید از روش های متنوع ارزیابی همچون انجام مصاحبه و تدوین پروژه های عملی هم استفاده می نمایند.
وی افزود: همینطور برای کنترل صحت امتحانات از فناوری ها و تکنیک های جدید هم استفاده خواهد شد.
نحوه اسکان دانشجویان در خوابگاه ها
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درمورد اسکان دانشجویان در خوابگاه ها هم اظهار داشت: در تابستان سال جاری سه فار اسکان در خوابگاه ها داشتیم که در فاز اول یعنی تا آخر تیرماه ۲۳۰ دانشجو در خوابگاه های دانشگاه اسکان داده شدند.
خرسندی افزود: در فاز دوم که تا ۱۰ شهریورماه ادامه دارد تعداد ۳۱۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی دانشگاه در خوابگاه ها اسکان داده شدند.
وی اظهار داشت: در فاز سوم هم اسکان دانشجویان کارشناسی برای دروس عملی است که از نیمه شهریورماه انجام می شود که در این فاز حدود ۲۰۰ دانشجو در ۴ خوابگاه اسکان داده می شوند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: از آغاز آبان ماه که دانشجویان جدیدالورود تحصیل خویش را آغاز می کنند هم خوابگاه ها برای اسکان دانشجویان برنامه ریزی خواهد شد.
خرسندی افزود: دانشجویان طی دو ماه گذشته توانستند در دانشگاه حضور پیدا کنند و فعالیت پژوهشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی و قراردادهای صنعتی و فعالیت دانش بنیان با وقفه مواجه نشد.
وی در مورد تغذیه دانشجویان خوابگاهی هم اظهار داشت: در طول تابستان از سلف های مکمل برای دانشجویانی که در خوابگاه بودند کمک گرفته شد اما به علت کرونا استقبال زیادی از این سلف ها نشد.
بازگشایی سلف های تغذیه دانشگاه از مهرماه
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: از مهرماه سلف های دانشجویی و سلف های تکمیلی فعال خواهند بود.
خرسندی اضافه کرد: برای ترم آینده تحصیلی مدل ترکیبی برای حضور دانشجویان در دانشگاه طراحی شده بدین سان که بازه های زمانی دانشجویان در دانشگاه حضور داشته باشند.
وی تصریح کرد: آزمایشگاه های دانشگاه در ماه های گذشته عموما باز بودند و با رعایت پروتکل های بهداشتی دانشجویان توانستند فعالیتهای پژوهشی خویش را در این مکان ها انجام دهند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: خوابگاه ها با ظرفیت کرونایی اسکان داده شد و ظرفیت ها برای ترم تحصیلی آینده هم به سازمان امور دانشجویان عرضه شده است.
خرسندی اظهار داشت: زمانی که برنامه ریزی آموزشی برای ترم تحصیلی جدید اعلام گردد امکانات دانشجویی هم متناسب با آن برنامه ریزی خواهد شد.
وی تصریح کرد: در زمان اسکان دانشجویان در خوابگاه ها موردی در خصوص بیماری کرونا نداشتیم در ابتدای اسکان دو مورد مشکوک به کرونا بودند که بعد از انجام آزمایش مشخص شد که این دو دانشجو کرونا نداشتند.
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: در اتاق های خوابگاهی اسکان یک نفره داشتیم و در موارد خاص که بسیار نادر بود اسکان دو نفره را طراحی کردیم.
خرسندی تصریح کرد: فضاهای خوابگاهی به صورت مرتب ضدعفونی می شوند و می توان گفت فضای خوابگاهی دانشگاه ایمن است.


منبع:

1399/06/09
14:09:08
5.0 / 5
1522
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما