تولید و بررسی داروهای كووید-۱۹ با كمك یك نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی

تولید و بررسی داروهای كووید-۱۹ با كمك یك نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی به گزارش این با من پژوهشگران آمریكایی قصد دارند با كمك یك نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی، داروهای عرضه شده برای درمان كووید-۱۹ را بررسی نمایند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از مجله Science، با کشف داروهای بیشتر برای درمان کووید-۱۹، میزان تقاضا هم افزایش می یابد؛ در نتیجه تولید باید پاسخ گوی تقاضا باشد. پژوهشگران آمریکایی، برای جلوگیری از کمبود دارو، متد جدیدی برای تولید داروهای کووید- ۱۹ عرضه کرده اند که حالا در مرحله آزمایش با یک نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی به سر می برد.
شاید دستورالعمل های مبتنی بر هوش مصنوعی که تابحال برای ۱۱ دارو عرضه شده اند، بتوانند به سازندگان در تولید داروهایی کمک کنند که ساخت آنها در گرو دانستن برخی اسرار تجاری است.
از آنجائیکه در این روش های جدید، از مواد ارزان قیمت و قابل دسترس استفاده می شود، سازندگان می توانند تولید آنها را با سرعت بیشتری انجام دهند.
"دنیله اسکالتز"(Danielle Schultz)، شیمیدان شرکت آمریکایی "مرک"(Merck) که در حوزه داروسازی فعال است، اظهار داشت: برای تولید یک دارو در سطح جهانی، باید از موادی استفاده گردد که ارزان قیمت هستند و به آسانی در دسترس قرار می گیرند. من تحت تأثیر سرعتی قرار گرفتم که این روش در یافتن مواد جدید و ساخت دارو برای ما فراهم نمود.
روش ساخت هر دارو معمولا رازی است که در اختیار شرکت سازنده قرار دارد و فاش نمی گردد اما کووید- ۱۹ این شرایط را تغییر داده است. اسکالتز افزود: ما در شرایطی هستیم که همکاری همه مورد نیاز است.
"تیموتی کرناک"(Timothy Cernak)، شیمیدان "دانشگاه میشیگان" (UMich) و همکارانش، یک نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی برای تولید دارو ابداع نموده اند که "سینثیا" (Synthia) نام دارد. این نرم افزار می تواند به تولیدکنندگان دارو کمک نماید تا کارآمدترین و مقرون به صرفه ترین راهبرد را برای تولید دارو پیدا کنند. کرناک اظهار داشت: این نرم افزار، گزینه هایی فراتر از حد تصور انسان را در خود جای داده است.
کرناک و همکارانش، این نرم افزار را تابحال برای ارزیابی ۱۲ نوع دارو به کار گرفته اند و هم اکنون آنرا جهت بررسی داروهای کووید- ۱۹ آزمایش می کنند. آنها پژوهش خویش را به گزینه هایی محدود کرده اند که در آنها از مواد ارزان قیمت و فراوان استفاده شده است و به تجهیزات پرهزینه نیازی ندارند؛ در نتیجه می توان آنها را به صورت انبوه تولید کرد.
این گروه پژوهشی حالا منتظر هستند تا تأثیر داروهای مورد بررسی را در آزمایش های بالینی ببینند.
منبع:

1399/05/20
22:49:14
5.0 / 5
1980
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما