جهاددانشگاهی آموزش و پژوهش با چاشنی نوآوری

جهاددانشگاهی آموزش و پژوهش با چاشنی نوآوری به گزارش این با من خراسان جنوبی رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار داشت: جهاددانشگاهی، آموزش و پژوهش را ذیل نوآوری تعریف كرده و در پژوهش و آموزش و فعالیتهای فرهنگی به دنبال پاسخگویی به نیازهای جامعه و بخش های صنعت و خدمات بوده است.


جلال الدین صادقی، امروز 14 مردادماه در آستانه فرارسیدن 16 مردادماه سالروز تاسیس جهاددانشگاهی ضمن تبریک روز خبرنگار به جامعه خبرنگاران و اهل رسانه، در جمع اصحاب رسانه اظهار نمود: جامعه رسانه ای کشور، صادقانه و با کمترین پشتوانه مالی، فضای ایران اسلامی را با انتشار بموقع و دقیق اخبار در سطح جامعه، پویا و فعال نگاه می دارند.
به گزارش این با من به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: جهاددانشگاهی بعنوان یک نهاد مولود انقلاب که به قول مقام معظم رهبری عطرش فضای جامعه را پر کرده، هم اکنون پس از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی بزرگترین شبکه پژوهش های کاربردی است.
صادقی بیان نمود: جهاد دانشگاهی دارای ۴۲ واحد استانی، سه پژوهشگاه، 30 پژوهشکده، ۱۳۰ مرکز خدمات تخصصی، ۲۵ مرکز رشد، ۱۴۰ گروه پژوهشی، دو پارک علم و فناوری، 30 موسسه آموزش عالی، دو پایگاه علمی، دو مجتمع تحقیقاتی، ۱۵ شرکت دانش بنیان، یک خبرگزاری بین المللی، دو خبرگزاری ملی، سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان، سازمان دانشجویان، سازمان انتشارات، سازمان فعالیتهای قرآنی و سازمان گردشگری دانشجویان است که بخش هایی از بدنه بزرگ جهاددانشگاهی را شامل می شوند.
وی با اشاره به اینکه حالا بیشتر از یک میلیون فراگیر در سال در دوره های تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی در کشور آموزش می بینند، خاطرنشان کرد: 100 هزار دانشجو در مقاطع کاردانی تا دکتری در مراکز و موسسات آموزش عالی جهاددانشگاهی در حال تحصیل هستند.
صادقی اظهار نمود: جهاددانشگاهی، آموزش و پژوهش را ذیل نوآوری تعریف کرده و در پژوهش و آموزش و فعالیتهای فرهنگی به دنبال پاسخگویی به نیازهای جامعه و بخش های صنعت و خدمات بوده است.
وی ادامه داد: جهاددانشگاهی همواره تلاش کرده وابستگی خویش را به بودجه دولتی کمتر کند و الان می توانیم ادعا نماییم که وابستگی جهاددانشگاهی به بودجه دولتی حدود 20 درصد است.
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان نمود: جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بعنوان بخشی از پیکره بزرگ و درخت تناور این نهاد توانسته است درحوزه های پژوهش، آموزش و فرهنگ متناسب با نیاز جامعه و مبتنی بر نیازهای منطقه، اقدامات شاخصی را انجام دهد.
صادقی افزود: جهاد دانشگاهی به رغم این که در هر استان متناسب با مزیت های آن استان، اقداماتی را برنامه ریزی و هدف گذاری می کند، در مقیاس کلان هم یک سیستم یکپارچه پژوهشی، آموزشی و فرهنگی است و همواره آمادگی داشته است در صورت اعلام نیاز، خدمات خویش را در جهت رفع نیازها و بهره گیری از پتانسیل ها در جای جای کشور عرضه کند.
وی ادامه داد: جهاددانشگاهی واحد خراسان جنوبی در سال های اخیر در حوزه پژوهشی، بر گیاهان دارویی و بخصوص محصولات استراتژیک عناب، زرشک و زعفران و همینطور صدمه های اجتماعی با تاکید بر بانوان خانه دار و پژوهش های در رابطه با برنامه ریزی و توسعه شهری و روستایی متمرکز کرده و طی سال های آینده می خواهد در گرایشی خاص از معدن متناسب با پتانسیل منطقه و گردشگری کویر و ژئوتوریسم ورود کند.
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی تصریح کرد: تالیف هشت عنوان کتاب در حوزه های فوق، چهار ثبت اختراع(شکلات فراسودمند عناب- آبنبات فراسودمند زرشک با خاصیت تصفیه خون و کمک به خون سازی، کلوچه فراسودمند عناب و چیپس فراسودمند عناب)، 11 اختراع در مرحله ثبت، چاپ 31 عنوان مقاله، عضویت در شش مجمع علمی تصمیم گیرنده استان، اجرای فاز اول توسعه اقتصادی و اشتغال زایی برای 109 روستا و آغاز فاز دوم همین طرح برای 127 روستای دیگر به کارفرمایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی و همینطور اجرای طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی به کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچون اقدامات پژوهشی این واحد است.
صادقی افزود: برگزاری بیشتر از 40 طرح، دوره، کارگاه و همایش در دبیرخانه علمی صدمه های اجتماعی و ذخیره 550 نمونه خون بند ناف هم از دیگر اقدامات حوزه پژوهشی جهاددانشگاهی است.
وی ادامه داد: برگزاری 35 عنوان برنامه، اجرای بیشتر از 60 طرح نظرسنجی توسط ایسپا، تولید بیشتر از 8 میلیون خبر در ایسنا و ایکنا و برگزاری هشت عنوان جشنواره ملی- منطقه ای، از فعالیتهای معاونت فرهنگی بوده است.
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان نمود: آموزش 20 هزار فراگیر دوره های آموزشی کوتاه مدت، تدوین 30 دوره آموزشی، 200 دوره آموزش ضمن خدمت کارکنان دولت، فعالیت چهار مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت در استان، برگزاری چهار آزمون استخدامی توسط مرکز آزمون جهاددانشگاهی و دبیری کمیته آموزش استان از سال 98، از دیگر فعالیتهای حوزه آموزشی است.
صادقی افزود: معرفی شش برند تولیدات طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، ایجاد سه شبکه تولیدات مشاغل خانگی و اجرای طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی با کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فعالیتهای حوزه تجاری سازی فناوری و اشتغال جهاددانشگاهی استان است.
وی با اشاره به چشم انداز آینده این نهاد، خاطرنشان کرد: ایجاد پژوهشکده عناب و زرشک، ایجاد مراکز خدمات پزشکی با تاکید بر توان پژوهشگاه رویان و پژوهشگاه ابن سینا، توسعه شعب شهرستان ها بخصوص شهرهای طبس و فردوس و عرضه گسترده محصولات استراتژیک استان و فرآورده های آن در سطح ملی و بین المللی، بعضی از اقدامات پیش روی جهاددانشگاهی در خراسان جنوبی است.
منبع:

1399/05/14
14:28:00
5.0 / 5
1880
تگهای خبر: آزمون , آموزش , پژوهش , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما