آخر 31 پروژه فناوری در سامانه رفع نیازمندی ها

آخر 31 پروژه فناوری در سامانه رفع نیازمندی ها مسول امور پژوهش و فناوری تقاضا محور دبیرخانه شورایعالی عتف، از آخر 31 پروژه پژوهش و فناوری در سال 1398 در سامانه اجرایی تقاضا و عرضه پژوهش و فناوری (ساتع ) اطلاع داد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، پیام چینی فروشان در مورد سامانه "ساتع" اظهار داشت: سامانه ساتع با هدف رفع نیازمندی­ها و مشکلات فناورانه دستگاه­های اجرایی کشور توسط توانمندی­های پژوهش و فناوری موجود در دانشگاه­ها، پژوهشگاه­ها، شرکت­های دانش بنیان و واحدهای فناور کشور در دبیرخانه شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری طراحی و راه ­اندازی شده است.
مسول امور پژوهش و فناوری تقاضا محور دبیرخانه شورایعالی عتف در ادامه اضافه کرد: این سامانه بستری جهت تبادل فناوری و تسهیل فرآیند ارتباط میان عرضه ­کنندگان فناوری و متقاضیان آنهاست که سبب تغییر رویکرد فعالیت­های علمی و پژوهشی کشور به مساله محوری، ایجاد فضای مناسب برای شکل­ گیری اقتصاد دانش بنیان، انتقال نتایج دستاوردهای پژوهشی از مراکز علمی و پژوهشی و شرکت­های دانش بنیان داخلی به صنایع کشور می­شود.
ایشان در ادامه تصریح کرد: علی­رغم وجود موانع و چالش­های متعدد، در سال 1398، مبلغ 1400 میلیارد ریال به از جانب شرکت­ها، بانک­ها و موسسات دولتی به حساب خزانه ­داری کل کشور بابت اجرای قراردادهای ثبت شده در سامانه ساتع واریز گردید؛ که مبلغ 380 میلیارد ریال، بر مبنای میزان پیشرفت پروژه ­ها، به آنها پرداخت گردید.
چینی فروشان در مورد اجرای دقیق فرآیند ورود و ثبت از سوی شرکت­ها، بانک­ها و موسسات دولتی به سامانه ساتع تصریح کرد و تصریح کرد: با عنایت به نوپا بودن این سامانه و ناآشنایی خیلی از مراکز علمی و پژوهشی با فرآیند اجرایی سامانه، خیلی از گزارش­های پیشرفت با تأخیر از جانب مجریان پروژه­ها جهت بررسی در سامانه به ثبت رسید که سبب به تعویق افتادن پرداخت­ها گردید، همینطور فرآیند طولانی ثبت و انعقاد قراردادها توسط دستگاه­های اجرایی سبب شده بیشتر قراردادها در نیمه دوم سال منعقد شود.
مسول امور پژوهش و فناوری تقاضا محور دبیرخانه شورایعالی مشخصات پروژه های ثبت شده در این سامانه اظهار داشت: بر مبنای اطلاعات موجود در سامانه ساتع، حدود 100 پروژه به ثبت رسیده در سامانه دارای میزان پیشرفت بیشتر از 50درصد بوده­اند که از میان آنها 31 پروژه پژوهشی خاتمه یافته است. در مجموع 51 گزارش، 3 کتاب، 3 مقاله، 6 مورد توسعه فناوری و 4 مورد تغییر در فناوری های موجود از اجرای این پروژه ها حاصل شده است. از دیگر دستاوردهای این پروژه­ها می­توان تولید ماشین آلات، تجهیزات و نرم افزار یارانه ای اشاره نمود.
وی میانگین کلی پیشرفت پروژه­های ثبت شده در سامانه ساتع برابر 21 درصد اعلام نمود.
چینی فروشان دبا اشاره به همکاری شرکت ­ها، بانک ­ها و موسسات دولتی در زمینه ثبت بموقع و دقیق اطلاعات اضافه کرد: با عنایت به تجربیات کسب شده طی 2 سال راهبری این سامانه توسط دبیرخانه شورایعالی عتف، همینطور همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور و خزانه­داری کل کشور در طراحی سازوکارها جهت تسهیل و روانکاری فرایندهای اجرایی شاهد دستاوردهای بهتری در سال 1399 خواهیم بود.
منبع:

1399/04/25
15:21:51
5.0 / 5
2118
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما