پژوهشگران چینی:

دوره بیماری در مبتلایان بدون نشانه كووید- ۱۹، پنج روز بیشتر است

دوره بیماری در مبتلایان بدون نشانه كووید- ۱۹، پنج روز بیشتر است به گزارش این با من بررسی جدید پژوهشگران چینی نشان داده است كه واكنش ایمنی بیماران بدون نشانه مبتلا به كووید- ۱۹، ضعیف تر از بیمارانی است كه نشانه های این بیماری را دارند و بیماری آنها پنج روز بیشتر طول می كشد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، پژوهش جدیدی نشان داده است افراد مبتلا به کروناویروس که بدون نشانه هستند، واکنش ایمنی ضعیف تری نسبت به این ویروس نشان می دهند و بیماری آنها، پنج روز بیشتر از بیماران نشانه دار طول می کشد.
دانشمندان چینی، ۳۷ بیمار مبتلا به کروناویروس را که نشانه ای نداشتند، در "بیمارستان ونژو" (Wenzhou People's Hospital) مورد بررسی قرار دادند. آنها در بررسی های خود دریافتند که سطح پادتن بدن این افراد در مقایسه با افراد نشانه دار، طی مرحله عفونت حاد و زمانی که ویروس در گلو قابل تشخیص می باشد، به صورت قابل توجهی پایین تر است.
پادتن بدن افراد بدون علامت بعد از ترخیص آنها از بیمارستان، با سرعت بیشتری نسبت به بیماران نشانه دار افت می کند. همینطور این افراد، سطح پایین تری از پروتئین های ضد التهابی را که توسط سیستم ایمنی ترشح می شوند و می توانند به مقابله با کووید- ۱۹ کمک کنند، در بدن خود دارند. نتایج این پژوهش نشان می دهند که واکنش پادتن های این افراد نسبت به کروناویروس، ضعیف تر است.
"سازمان جهانی بهداشت" (WHO) تخمین زده است که ۴۱ درصد از افراد مبتلا به کووید- ۱۹، هیچ نشانه ای از این بیماری ندارند.
پژوهشگران این پروژه قبل از ۱۰ آوریل تا به امروز، ۱۷۸ بیمار مبتلا به این ویروس را مورد بررسی قرار داده اند.
در بین ۳۷ بیمار بدون نشانه، ۲۲ نفر زن و ۱۵ نفر مرد بودند و بین هشت تا ۷۵ سال داشتند. همه این بیماران طی دوره بررسی در بیمارستان ونژو بستری شدند و تا دوره بهبودی در این بیمارستان ماندند.
پژوهشگران دریافتند که نتیجه آزمایش ۴۰ درصد از افراد بدون علامت، اندکی بعد از مبتلا شدن به ویروس، منفی می شود و به همین دلیل، امکان تشخیص عفونت وجود ندارد.
"آی لانگ هوانگ" (Ai-Long Huang)، پژوهشگر "دانشگاه پزشکی چونگ کینگ" (CQMU) اظهار داشت: داده های این پژوهش نشان می دهند که بیماران بدون علامت، واکنش ایمنی ضعیف تری نسبت به عفونت ناشی از کروناویروس دارند. امکان دارد کاهش سطح پادتن در بدن این افراد، از نتایج راهبرد ایمنی بدن آنها باشد.
به قول پژوهشگران، یافته های این پژوهش نشان می دهند که سلامت عمومی و آزمایش های گسترده، از اهمیت زیادی برخوردار می باشند.
این پژوهش، در مجله "Nature Medicine" به چاپ رسید.1399/03/30
21:44:24
5.0 / 5
2119
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما