وزیر علوم تاكید كرد

لزوم جلوگیری از موازی كاری با احیای شورای تحول نظام آموزشی كشور

لزوم جلوگیری از موازی كاری با احیای شورای تحول نظام آموزشی كشور وزیر علوم با تاكید بر لزوم جلوگیری از موازی كاری با احیای شورای تحول نظام آموزشی كشور، اظهار داشت: باید تلاش شود تا با احیاء مجدد شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی كشور موازی كاری صورت نگیرد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر منصور غلامی در نخستین جلسه شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: باتوجه به احیای شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی(شامل آموزش عالی و آموزش و پرورش) و (منظور از صفت اسلامی شدن همان تعلیم و تربیت است)، باید تلاش شود تا با احیاء مجدد شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور موازی کاری صورت نگیرد.
ایشان سپس پیشنهاد داد: شورای تحول و نوسازی بمنظور تخصصی شدن بحث ها و جلوگیری از موازی کاری، تفرق و تعدد در برنامه ها و گستردگی طیف مختلف سنی مخاطبین تعلیم وتربیت موضوع آموزش و پرورش را مورد توجه قرار دهد.
در ادامه جلسه دکتر محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش تاکید بر اینکه تکنولوژی تولید سند به اجرای سند توسعه پیدا کند، اضافه کرد: در کنار تدوین اسناد، اسناد باید اجرا شود و نتیجه داشته باشند.
وی بر لزوم اینکه نظام تعلیم و تربیت باید به صورت یکپارچه در اجرای این سند لحاظ شود، اظهار داشت: متأسفانه از ظرفیت نظام تعلیم و تربیت در جهت تعالی و پیشرفت کشور بطور کامل استفاده نشده است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان این مطلب که تحول در جامعه در صورتی پایدار می باشد که نقطه عزیمت آن از تحول نظام یادگیری باشد، افزود: کارآمدی همه نهادها محصول کارآمدی نظام یادگیری است و در واقع کارآمدی نهادهاست که یک جامعه را متمایز می کند.
وی بر لزوم تمرکز در نظام تعلیم و تربیت بمنظور ایجاد تمایز تاکید کرد و اظهار داشت: متأسفانه وضعیت تعلیم و تربیت در غربت کامل است که امیدوار هستم این شورا کمک نماید نظام تعلیم و تربیت در حد و اندازه واقعی خود شناخته شود.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر حاجی میرزایی با اشاره به اینکه اجرایی سازی سند تحول بنیادین بعنوان مطالبه اول مقام معظم رهبری از مسئولین آموزش و پرورش است و به آن تاکید دارند، افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی و سایر نهادهای نظارتی به این مطالبه جدی باید توجه نمایند.1399/03/27
23:37:00
5.0 / 5
2124
تگهای خبر: آموزش , تخصص , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما