معاون فرهنگی وزارت بهداشت خبر داد

برنامه ریزی برای شناسایی و بیمه كردن دانشجویانی كه بیمه نیستند

برنامه ریزی برای شناسایی و بیمه كردن دانشجویانی كه بیمه نیستند به گزارش این با من معاون فرهنگی وزارت بهداشت از برنامه ریزی برای شناسایی و بیمه دانشجویانی دستیاری اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به قول مساعد سازمان بیمه سلامت ایران، تلاش می نماییم بیمه تكمیلی این دانشجویان هم به نتیجه برسد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: ما حالا به دنبال شناسایی دانشجویانی خواهیم بود که بیمه نیستند تا در گام بعدی خود این عزیزان را نیز تحت پوشش بیمه سلامت قرار دهیم و به دنبال بیمه تکمیلی دانشجویانی هستیم که تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.
وی درباب اهمیت انعقاد تفاهم نامه با بیمه سلامت اشاره کرد: باتوجه به نقش این دسته از دانشجویان در حوزه سلامت به خصوص در بحران کرونا که به وضوح اهمیت حضور این دسته از دانشجویان دستیاری و ph.D در خط مبارزه با بیماری کرونا را به تصویر کشید، وزیر بهداشت در دستوری بر پوشش بیمه درمانی این دسته از دانشجویان تاکید و اهتمام ورزیدند تا این دانشجوی در صورت بیمار شدن خود و یا اعضای خانواده، رنجی به جز رنج بیماری نداشته باشند.
لاری درباب تلاش دانشجویان دستیاری در دوران تحصیل خود، اشاره کرد: این دسته از دانشجویان با وجود نقش پررنگی که در حوزه نظام سلامت دارند، حق الزحمه اندکی دریافت می کنند و در دوران گذار برای ورود به بازار کار منابع مالی کمی در اختیار دارند و در این شرایط اگر مشکلاتی برای این عزیزان پیش بیاید اساسا در مقابل هزینه های درمان شکننده خواهند بود که این اتفاق مبارک می تواند کمکی در این راستا باشد.
وی با اشاره به اینکه بیمه دانشجویان دستیاری مقدمه ای برای ایجاد پوشش بیمه ای برای سایر دانشجویانی است که فاقد پوشش بیمه هستند، بیان کرد: همه هدف ما این است بتوانیم شرایط خوبی برای دانشجویان خود از نظر رفاهی، فرهنگی و دانشجویی ایجاد نماییم به خصوص این که از ابتدا در جریان مشکلات دانشجویان دستیاری و ph.D بودیم و می دانستیم این دانشجویان در ماه ۱۲ شب کشیک می مانند و در بحران کرونا این حجم از فشار، خودرا نشان داد.
به گزارش مفدا، لاری با بیان این که ما تمام هم و غم خودرا در ایجاد شرایط مناسب برای دانشجویان به کار می بریم، اظهار داشت: حالا به دنبال شناسایی دانشجویانی خواهیم بود که بیمه نیستند تا در گام بعدی خود این عزیزان را نیز تحت پوشش بیمه سلامت قرار دهیم و به دنبال بیمه تکمیلی دانشجویانی هستیم که تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت درباب بیمه تکمیلی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی، توضیح داد: در این خصوص باتوجه به قول مساعد سازمان بیمه سلامت ایران تلاش خواهیم کرد تا به نتیجه برسد. من در هنگام انعقاد تفاهمنامه بیمه سلامت دانشجویان دستیاری و ph.D با خود اندیشیدم که ایجاد بیمه تکمیلی برای دانشجویان و عزیزان ما که در شرف ازدواج هستند، شاید در بحث فرزند آوری و سیاست های جمعیتی کشور نیز تاثیر گذار باشد و به تشکیل خانواده دانشجویان عزیز نیز کمک نماید.1399/03/06
16:03:01
5.0 / 5
2473
تگهای خبر: بیمه , دانشجو , دانشگاه , رفاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما