دانشمندان دانشگاه توهو :

آغوش والدین معجونی برای آرامش نوزادان است

آغوش والدین معجونی برای آرامش نوزادان است این با من: دانشمندان ˮدانشگاه توهوˮ(Toho University) ژاپن در مطالعه اخیرشان اظهار كرده اند هیچ چیز همانند آغوش والدین نمی تواند موجب آرامش نوزاد شود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، طی این مطالعه دانشمندان با آزمایش بر روی نوزادان ژاپنی چهار ماهه دریافتند هنگامی كه این نوزادان توسط والدین شان در آغوش گرفته می شوند در مقایسه با زمانی كه توسط غریبه ها به آغوش كشیده می شوند، ضربان قلب آنها كندتر است و آرامش بیشتری دارند.
با این حال، پژوهشگران به مادران سفارش می كنند كه بیش از اندازه سفت كودك خودرا بغل نكنند برای اینكه هنگامی كه نوزادان را سفت بغل كنند ضربان قلب آنها سریع تر می شود. این مطالعه بعضی از نخستین شواهد را نشان میدهد كه بغل كردن كودك(بدون فشار دادن بیش از اندازه او) نقش مهمی در ایجاد پیوند زودهنگام عاطفی بین والدین و فرزندانشان دارد.
پروفسور "ساچین یوشیدا"(Sachine Yoshida) نویسنده اصلی این مطالعه از "دانشگاه توهو" در توكیو ژاپن اظهار داشت: ما می دانیم كه كودكان دوست دارند توسط والدین خود در آغوش گرفته شوند اما آنچه ما را شگفت زده می كند این است كه چقدر كم در مورد بغل كردن می دانستیم.
دانشمندان طی این مطالعه ضربان قلب نوزادان كمتر از یك سال را حین نگه داشتن معمولی، در آغوش گرفتن و در آغوش محكم گرفتن و همین طور ضربان قلب والدین آنها را بررسی كردند. آنها همین طور بررسی كردند كه چه اتفاقی در بدن كودك رخ می دهد وقتی یك زن غریبه او را بغل می كند.
یافته ها نشان میدهد كه فاصله بین ضربان(IBI) - نشانه آرامش - زمانی بیشتر بود كه نوزادان یك آغوش معمولی را از طرف مادر خود دریافت می كردند و این فاصله بین ضربان زمانی كه توسط پدر و مادرشان در آغوش گرفته می شدند، بالاتر نیز می رفت و نوزادان آرامش بیشتری پیدا می كردند و این در حالی بود كه هنگامیكه كودكان توسط غریبه ها در آغوش كشیده می شدند این گونه نبود.
فاصله بین ضربان(IBI) زمان بین هر ضربان قلب در پستانداران است. افزایش فاصله بین ضربان به معنای آن است كه زمان بیشتری بین ضربان وجود دارد، در صورتیكه زمانی كه فاصله بین ضربان كاهش پیدا می كند به معنای ضربان قلب سریع تر است. در این مطالعه، فاصله بین ضربان طولانی مدت با آرامش نوزادان مرتبط بود است، در صورتیكه یك فاصله بین ضربان كوتاه می تواند یك شاخص استرس باشد. پژوهشگران گزارش دادند كه فاصله بین ضربان والدین و نوزادان هر دو در طول آغوش گرفتن افزایش یافته بود و آنها آرامش داشتند.




منبع:

1399/01/22
13:35:35
5.0 / 5
3101
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما