در گزارش این با من اعلام شد:

برنامه دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم برای مقابله با بحران كرونا

برنامه دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم برای مقابله با بحران كرونا به گزارش این با من مدیر كل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم برنامه های این مركز را برای مدیریت بحران كرونا شرح داد.منصوره سادات صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر در توضیح عملكرد دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم برای مدیریت بحران كرونا اظهار داشت: اقدامات انجام شده از جانب دفتر و مراكز مشاوره و بهداشت پیش از شیوع كورونا ویروس در ایران بوده است.
وی توضیح داد: بعضی از اقدامات پیش از شیوع، شامل تهیه دستورالعمل روش های چگونگی برخورد و مواجهه با دانشجویان غیرایرانی مستقر در دانشگاه های وزارت علوم و هم تهیه بروشورهای آموزشی در ارتباط با جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس كورونا و ابلاغ آن به دانشگاه ها بوده است.
مدیر كل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اضافه كرد: پس از انتشار ویروس هم با تشكیل ستاد سلامت در سازمان بخشنامه های گوناگونی توسط معاون وزیر علوم و رئیس سازمان به روسای دانشگاه ها و معاونین دانشجویی در مورد تخلیه خوابگاه ها و ضدعفونی كردن خوابگاه و غذاخوری ها ابلاغ گردید.
وی افزود: همینطور آخرین دستورالعمل های وزارت بهداشت در تعامل مستمر از این وزارت خانه پیگیری و در اختیار دانشگاه قرار داده می شد. همینطور برای تهیه و انتشار بروشورهای آموزشی سلامت جسمی و كرونا با بهره گیری از این دستورالعمل ها از ظرفیت دانشجویان همیار بهداشت استفاده شد.
وی افزود: البته در این زمان مراكز مشاوره دانشجویی هم در كنار مراكز بهداشت نه تنها در این حوزه بلكه بویژه به صورت تخصصی در زمینه مدیریت بحران كرونا و حفظ سلامت روانی اقدامات گوناگونی انجام دادند.
صادقی تصریح كرد: بعضی از این اقدامات اهتمام جدی به انجام مشاوره های آنلاین بوده است. البته مشاوره آنلاین و تلفنی از قبل بحران در بسیاری از مراكز راه اندازی شده بود ولی تاكید ویژه برای ادامه یا راه اندازی این نوع مشاوره در این زمان بیشتر مورد توجه قرار گرفت.
مدیر كل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: از دیگر اقدامات تهیه اینفوگرافی و كلیپ در مورد مدیریت این بحران، ترغیب و آموزش برای چگونه در خانه ماندن با حفظ ارتقای سلامت روان دانشجویان بوده است. همینطور فراخوان برای برگزاری مسابقه هایی بر خودمراقبتی و دیگریاریگری و مسئولیت اجتماعی انجام شده است كه همچون برنامه های دانشجویان همیار سلامت روان است.


منبع:

1399/01/02
16:07:02
5.0 / 5
3046
تگهای خبر: آموزش , تخصص , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما