در قالب یك مطالعه پژوهشی بررسی شد

موارد شناخته شده كووید 19 در اطفال

موارد شناخته شده كووید 19 در اطفال این با من: بررسی گذشته نگر كودكان بستری در ووهان چین، نشان داد كه تعداد كمی از موارد بیماری كرونا ویروس 2019 در كودكان شرح داده شده و درك موجود از طیف بیماری محدود است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، در مقاله "بررسی موارد شناخته شده كووید ۱۹ در اطفال" انتشار یافته در مجله علمی پژوهشی New England Journal of Medicine كه در مركز مدیریت مطالعات و توسعه آموزش پزشكی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی ترجمه شده، آمده است: از ۷ تا ۱۵ ژانویه ۲۰۲۰ در مجموع ۳۶۶ كودك زیر ۱۶ سال بستری، در یك مطالعه گذشته نگر از عفونت های تنفسی در سه شعبه بیمارستانTongji، كه در فاصله ۱۴ تا ۳۴ كیلومتری از هم در مركز ووهان قرار داشتند، شركت كردند.
این مطالعه توسط كمیته اخلاق بیمارستان Tongji تایید شد. بین ۳۶۶ كودك، شایع ترین پاتوژن شناسایی شده ویروس آنفولانزا تیپ A در ۲۳ بیمار ۶.۳ درصد و ویروس آنفولانزا تیپ B در۲۰ بیمار ۵.۵ درصد بودند. در ادامه SARS-COV-۲، ویروسی كه موجب كووید ۱۹ می شود، در شش بیمار یعنی ۱.۶ درصد شناسایی شد.
در این مطالعه رضایت آگاهانه از والدین یا سرپرستان بیماران مبتلا به كووید ۱۹ برای انتشار نتایج بالینی آنها به دست آمد. تاریخ شروع بیماری در شش نفر از بیماران با كووید ۱۹ بین ۲ تا ۸ ژانویه ۲۰۲۰ بود و بیماران بین ۷ تا ۱۳ ژانویه بستری شدند.میانه سنی این شش بیمار سه سال بود با دامنه ۱ تا ۷ سال. تمام شش بیمار قبلاً كاملا سالم بودند. علایم بالینی شایع شامل تب بالا ۳۹ درجه در تمام ۶ بیمار، سرفه در تمام ۶ بیمار و استفراغ در ۴ بیمار مشاهده شد.
بررسی های آزمایشگاهی نشان داد كه سطح لنفوسیت ها، گلبول های سفید و نوتروفیل ها به ترتیب در شش، چهار و سه بیمار زیر سطح نرمال بوده است.
همین طور ۴ مورد از ۶ بیمار برمبنای رادیوگرافی پنومونی داشتند كه سی تی اسكن قفسه سینه الگوی تیپیك پنومونی ویروسی را نشان می داد. یك كودك در بخش مراقبت های ویژه كودكان (ICU) بستری شد و ایمونوگلوبین ها را از اهداكنندگان سالم دریافت كرد.
تمام بیماران بطور تجربی با داروهای ضد ویروسی، آنتی بیوتیك ها و درمان های حمایتی درمان شدند و تمام بیماران پس از بستری به مدت ۷.۵ روز در دامنه ۵ تا ۱۳ روز بهبود یافتند.
بر طبق این گزارش، این مطالعه نشان داد كه كووید ۱۹ در كودكان رخ داده و در فاز اولیه شیوع SARS-COV-۲ در ووهان، سبب بیماری تنفسی متوسط تا شدید می شود و با بستری یك بیمار در آی سی یو مرتبط بود. هیچ كدام از بیماران یا اعضای خانواده آنها در معرض مستقیم بازار عمده فروشی غذاهای دریایی Huanan (محل اولیه كه با بیماران مبتلا به كووید ۱۹ در ارتباط بود) یا شخص دیگری نبوده اند.
طی این مطالعه به طورغیرمنتظره ای یك بیمار مبتلا به كووید ۱۹ كه ساكن خارج ووهان بود پیدا شد؛ شروع بیماری این بیمار در ۲ ژانویه ۲۰۲۰ بوده است. بیمار و خانواده اش ساكن منطقه Yangxin از Huangshi بودند و یك ماه پیش از شروع بیماری به خارج از شهر سفر نكرده بودند. منبع عفونت این بیمار پیدا نشد و یافته ها نشان داد كه عفونت در كودكان در اوایل بروز اپیدمی رخ داده است.
منبع:

1398/12/26
23:26:29
5.0 / 5
3164
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما