نامه انجمنهای اسلامی دانشجویان مستقل به وزیر بهداشت

نامه انجمنهای اسلامی دانشجویان مستقل به وزیر بهداشت این با من: دفاتر علوم پزشكی عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر كشور در نامه ای به وزیر بهداشت خواهان تعطیلی دانشگاه ها تا عید و برگزاری كلاس ها به صورت مجازی شدند.به گزارش این با من به نقل از مهر، دفاتر علوم پزشكی عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر كشور خطاب به دكتر نمكی رئیس ستاد ملی مبارزه با بیماری كرونا نامه ای نوشتند و ضمن آمادگی در جهت انجام امور آموزشی و جهادی و افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به این معضل، خواهان تعطیلی دانشگاه های سراسر كشور تا عید نوروز و برگزاری كلاس های درسی به صورت مجازی شدند.
متن این نامه به شرح زیر است:
«متاسفانه بار دیگر شاهد آن هستیم كه ایران اسلامی درگیر اتفاقی ناگوار شده است. شیوع ویروس كرونا و به همراه آن فوت چند تن از هموطنان عزیزمان موجب آزردگی و ناراحتی سایر هموطنان شده است.
مردم این سرزمین همیشه در اتفاقات سخت علاوه بر اینكه با استقامت و صبر از عهده آن مشكل بر آمده اند، بهترین صحنه های همكاری و همراهی با سایر هموطنانشان را آفریده اند.
اعضای دفاتر علوم پزشكی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر كشور نیز با بیان آمادگی همكاری كامل برای كنترل و مهار شیوع این ویروس در كشور بوسیله نهاد های مربوط بار دیگر اهتمام خواهد نمود همراه با مردم این سرزمین در گذر از مشكلات كوچكترین كمك ممكن را كرده باشند.
دفاتر مزبور ضمن اعلام آمادگی در جهت انجام امور آموزشی و جهادی و افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به این معضل، خواهان آن است كه نسبت به دو درخواست زیر كه در جهت كنترل بهتر همه گیری این ویروس قابل اجرا هستند موافقت و همكاری لازم را به عمل آورید.
نظر به تفویض اختیار ریاست جمهوری به این ستاد، نخست باتوجه به شیوع ویروس كرونا در شهرهای مختلف كشور و همه گیری بالای این ویروس بنابر صلاح دید مجامع پزشكی یكی از راه های موثر پیش گیری از انتقال این ویروس، دوری افراد از تجمعات انسانی است.
همانطور كه واقف هستید از مصادیق این تجمعات خوابگاه های دانشجویی هستند كه گاهی صدها دانشجو در هركدام از خوابگاه ها اقامت دارند و دانشگاه های سراسر كشور میزبان هزاران دانشجو هستند كه در صورت مبتلاشدن هر كدام از این عزیزان احتمال سرایت بیماری به سایر دانشجویان چندین برابر حالت عادی خواهد بود.
با احترام از جنابعالی خواستاریم باتوجه به نظر كارشناسان و نگرانی خانواده دانشجویان و خطر بالای ابتلای دانشجویان به ویروس كرونا در صورت بازگشایی مجدد دانشگاه ها، با تعطیلی دانشگاه های سراسر كشور تا عید نوروز موافقت فرمایید.
دوم باتوجه به تعطیلی طولانی مدت مراكز آموزشی سراسر كشور پیشنهاد می گردد نسبت به برگزاری كلاس های درسی به صورت مجازی با هدف كاهش اثرات نامطلوب این تعطیلی گسترده، اقدام فرمایید.
با برگزاری مجازی كلاس های آموزشی علاوه بر جلوگیری از اجتماعات دانشجویی قادر به ادامه پروسه آموزشی و عدم توقف این امر مهم خواهیم بود.
بدیهی است تصمیم جنابعالی می تواند كشور را از شرایط وخیم و بحرانی تر ناشی از گسترش این ویروس مصون بدارد.
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی همدان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی شهید صدوقی یزد
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی سبزوار
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی بابل
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی شهركرد
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی رفسنجان
انجمن اسلامی دانشجویان۱۳۴۸ دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی یاسوج
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشكی فسا
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی شیراز
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی زاهدان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی البرز
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشكی آبادان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی دزفول
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی قم»


منبع:

1398/12/09
15:05:57
5.0 / 5
3486
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما