معاون نهاد رهبری در دانشگاه ها:

تعلیق مراسم اعتكاف از تصمیمات هوشمندانه بود

تعلیق مراسم اعتكاف از تصمیمات هوشمندانه بود به گزارش این با من معاونت برنامه ریزی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اینكه حفظ سلامتی از واجبات موكد دینی است، اظهار داشت: تصمیم خوبی كه در تعلیق مراسم اعتكاف اتخاذ شد همچون تصمیمات هوشمندانه بود.به گزارش این با من به نقل از مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام فاطمی پور اظهار داشت: در ایام اخیر، با ورود ویروس «كرونا»، كشور در وضعیت جدیدی قرار گرفته است كه البته این مساله مختص به ایران نیست.
وی افزود: مواجهه با این مسئله هم به یك عزم جدی برای رعایت نكات بهداشتی نیاز دارد و هم نیازمند حفظ آرامش روحی و روانی است؛ این دو ابزار مهم برای مواجهه و یا حل مسئله كرونا، نه تنها نافی یكدیگر نمی باشند بلكه در كنار هم می توانند مسیر رو به جلویی برای خروج كشور از این وضعیت به شمار آید.
معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به نقش اضطراب در جامعه و تاثیرات آن اظهار داشت: امروز جامعه ما بیشتر از آنكه با این ویروس درگیر شود و یا از آن لطمه ببیند، بر اثر اضطراب ها و استرس های القا شده توسط فضای مجازی، آرامش روحی و روانی آن مبتلا به اختلال گردیده است؛ پس نیازمند این هستیم كه اطلاع رسانی بهتر و دقیق تر درباب این بیماری به مردم منتقل شود تا آرامش روحی به جامعه باز گردد.
حجت الاسلام فاطمی پور با اشاره به نقش پزشكان ایرانی و اقدامات آنها در رابطه با كنترل شیوع ویروس كرونا اشاره كرد: پزشكان ایرانی در زمره بهترین های جهان هستند و نباید جایگاه آنها تضعیف شود، اما از طرفی برخی مسئولین و كادر سلامت كشور را به نگفتن بموقع حقیقت و ناتوانی در حل این مشكل متهم می كنند در صورتیكه برای این ویروس، درمانی در هیچ نقطه ای از جهان پیدا نشده است.
وی افزود: صرفاً پیشگیری را قبل از مبتلاشدن و استراحت و یا قرنطینه را بعد از ابتلای فرد به این ویروس سفارش كرده اند؛ بدین سبب نباید با عناوین تخریب كننده، جایگاه پزشكان را در ذهن مردم تخریب كرد و اعتماد به آنها را از بین برد كه اگر چنین اتفاقی رخ دهد، باید منتظر نتایج مخربی باشیم.
معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با تاكید بر جایگاه دعا در فرهنگ ایرانی اسلامی ما بعنوان یكی از راه های كسب آرامش روحی و روانی اظهار داشت: در كنار این مساله حفظ آرامش روحی و روانی و از بین بردن استرس می تواند با افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن، تسهیل كننده و مكمل رسیدن به نتیجه مطلوب در مقابله با بیماری ها باشد و این مساله توسط مجامع پزشكی اثبات شده است.
وی اشاره كرد: دعا همواره در فرهنگی ایرانی اسلامی ما بعنوان یكی از راه های كسب آرامش مطرح بوده و امروز هم كه كشور گرفتار یك تشویش خاطر، نسبت به فراگیری این ویروس شده، بزرگان دینی و مذهبی ما برای بازگشت آرامش روحی، بر این مساله تاكید كرده اند اما متاسفانه این مساله هم توسط همان كسانی كه در فضای مجازی به پزشكان تهمت می زنند، مورد انتقاد قرار گرفت.
وی تصریح كرد: حفظ سلامتی از واجبات موكد دینی است. تصمیم خوبی كه در تعلیق مراسم اعتكاف اتخاذ شد همچون تصمیمات هوشمندانه ای بود كه می تواند سلامتی افراد را در این وضعیت حفظ كند. این مهم نیز نشانگر فقه پویا و پاسخگوی شیعه در مقابل تمامی ابتلائات و مشكلات جوامع می باشد.


منبع:

1398/12/08
15:22:24
5.0 / 5
3751
تگهای خبر: دانشگاه , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما