غرامت 838 میلیون دلاری بر گردن اپل

غرامت 838 میلیون دلاری بر گردن اپل به گزارش این با من گفته می شود شركت اپل برای نقض حق ثبت اختراع وای فای موسسه فناوری كالیفرنیا مشهور به كلتك(CalTech) باید 838 میلیون دلار غرامت پرداخت كند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، به گزارش رویترز و منابع دیگر، موسسه فناوری كالیفرنیا(CalTech) دادگاه ضد اپل و شركت "Broadcom" را برده و حكم دریافت 1.1 میلیارد دلاری را كسب كرده است.
در پرونده ای كه برای نخستین بار در سال 2016 به دادگاه های فدرال آمریكا رسید، "كلتك" شركت اپل را متهم كرد كه از سال 2012 از تراشه های وای فای شركت "Broadcom" در همه آیفون های خود بهره برده و چهار اختراع ثبت شده این موسسه را نقض كرده است.
طبق گزارشات، هیئت منصفه به اپل دستور داده است كه به تنهایی 838 میلیون دلار یعنی حدود 1.40 دلار به ازای هر دستگاه مجهز به این تراشه ها كه اپل در این مدت فروخته است، پرداخت كند. گفته می شود حدود 598 میلیون دستگاه كه از این تراشه ها بهره برده اند، فروخته شده است.
اپل به رویترز گفته است كه می خواهد درخواست تجدید نظر عرضه كند، چون كه اپل این تراشه ها را نساخته، بلكه فقط آنها را از شركت "Broadcom" خریداری نموده است.
این فناوری كه حق اختراع آنرا "كلتك" به ثبت رسانده برای استانداردهای وای فای 802.11n و 802.11ac بسیار حیاتی می باشد، باآنكه مخترع آن گفته است كه اختراعات ثبت شده مربوط به فناوری انتقال داده در اصل برای وای فای طراحی نشده بودند.
شركت "Broadcom" كه اخیراً قرارداد 15 میلیارد دلاری تهیه تراشه برای آیفون های بعدی و سایر محصولات اپل را امضاء كرده است، همچنان یكی از شركت های اصلی تهیه ملزومات اپل است.
هنوز معلوم نیست كه "كلتك" به سراغ دیگر تولید كنندگان خواهد رفت یا نه، اما به رویترز گفته است كه به پشتیبانی از مالكیت معنوی خود علاوه بر مأموریتش برای توسعه دانش بشری متعهد است.1398/11/11
12:55:42
5.0 / 5
4483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما