دانشگاه واترلوی كانادا اعلام كرد

ایجاد بورس تحصیلات تكمیلی به نام مرضیه فروتن از جانباختگان هواپیمای اوكراینی

ایجاد بورس تحصیلات تكمیلی به نام مرضیه فروتن از جانباختگان هواپیمای اوكراینی این با من: دانشكده محیط زیست دانشگاه واترلوی كانادا بتازگی اعلام نموده است با اجازه خانواده ˮمرضیه فروتنˮ و بمنظور ادای احترام و گرامیداشت این دانشجوی درخشان و نخبه یك بورس تحصیلات تكمیلی این دانشگاه را به نام او نامگذاری كرده است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دانشگاه "واترلو"ی كانادا چندی قبل، بعد از اتفاق تلخ سقوط هواپیمای اوكراینی در اطلاعیه ای رسمی مرگ دو دانشجوی ایرانی ("مرضیه(ماری) فروتن" دانشجوی دكتری جغرافیا و "منصور اصفهانی" دانشجوی دكتری مهندسی عمران) كه در این دانشگاه مشغول تحصیل بودند را تسلیت گفت و حال نیز یك بورس تحصیلات تكمیلی دانشگاه خودرا به نام "مرضیه فروتن" گذاشته است.
هدف "مرضیه فروتن" این بود كه با پژوهش ها و تحقیقات خود كمك نماید تا تمام افراد از آب پاكیزه و فاقد هرگونه آلودگی استفاده كنند. وی عضو پروژه "Global Water Futures "بود كه طی آن تمام موارد آلوده كننده منابع آب كانادا را شناسایی و با آن مبارزه می كردند.
بگفته دوستانش، "مرضیه" یك دانشمند درخشان بود كه عزم جدی در حل این مشكل را داشت و اغلب اوقات وقت خودرا در حوالی دریاچه های جنوبی آنتاریو می گذارند و در آنجا از سنسورهای مختلف برای اندازه گیری آلودگی آب و نظارت بر دما، ساختار حرارتی، پوشش یخ و كیفیت آب دریاچه ها استفاده می كرد.
"مرضیه فروتن" مدرك كارشناسی خودرا در رشته مهندسی علوم خاك و كارشناسی ارشد مهندسی منابع طبیعی از دانشگاه شیراز ستاندن كرد و سپس موفق به ستاندن مدرك كارشناسی ارشد خود در رشته جغرافیا از دانشگاه كلگری كانادا شد. قبل از این حادثه نیز وی دانشجوی مقطع دكترای رشته جغرافیای دانشگاه واترلو بود.
منبع:

1398/10/27
15:16:20
5.0 / 5
4215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما