جزئیات برگزاری دومین جشنواره ایده های نوآورانه آموزشی اعلام گردید

جزئیات برگزاری دومین جشنواره ایده های نوآورانه آموزشی اعلام گردید به گزارش این با من دبیر «دومین دوره از جشنواره ایده های نوآورانه آموزشی»، اظهار داشت: این تنها جشنواره دانشجویی است كه دانشجویان در آن به رقابت خواهند پرداخت و امكان حضور اساتید و كاركنان در این جشنواره وجود ندارد، دانشجویان Ph.d رشته آموزش پزشكی هم با در نظر گرفتن سهمیه خاص می توانند در جشنواره شركت نمایند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، پارسا پناهی دبیر «دومین جشنواره ایده های نوآورانه آموزشی» و دانشجوی ترم ۱۰ رشته پزشكی از دانشگاه علوم پزشكی ایران با بیان این كه این دومین دوره از جشنواره ایده های نوآورانه آموزشی است كه برگزار می شود، اظهار داشت: این تنها جشنواره دانشجویی است كه تنها دانشجویان در آن به رقابت با یكدیگر خواهند پرداخت و امكان حضور اساتید و كاركنان در این جشنواره وجود ندارد، در حقیقت شركت كنندگان در این جشنواره، دانشجویان در تمامی رشته های علوم پزشكی هستند.
این فعال دانشجویی اضافه كرد: دانشجویان Ph.d رشته آموزش پزشكی هم می توانند در این جشنواره شركت نمایند با این تفاوت كه برای این دسته از دانشجویان به این علت كه رشته تخصصی آنها آموزش است، سهمیه ای در نظر گرفته شده به این نحو كه در قسمت جوایز تنها در سه عنوان امكان كسب رتبه برتر را دارا می باشند.
دبیر دومین جشنواره ایده های نوآورانه آموزشی با بیان این كه در این جشنواره دانشجویان می توانند ایده های خویش را ارسال كرده و در این خصوص بنا نیست كاری انجام داده باشند، تصریح كرد: دانشجویان علاقمند باید ایده های خویش را كه بر اساس رفع مشكل و یا اقدام بهتر در سیستم آموزشی است به این شكل كه روش اجرا و مراحل اجرایی شدن ایده را در فرمتی كه تعیین شده و از قبل در اختیار دانشجویان قرار گرفته است بنویسند و به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
پناهی اضافه كرد: در این فرمت كه به شكل ساده ای طراحی شده است شركت كنندگان باید مسئله و پیشینه ایده را توضیح داده و در ادامه بگویند برای اجرای آن چه نیازهایی، چه منابعی و چه هماهنگی های باید صورت گیرد و در ادامه ارزیابی ایده، مشخص شود كه به چه شكل قصد اجرای این ایده را در دانشگاه خود دارند و چگونه می توان این ایده را به دیگر دانشگاه ها تعمیم داد و وارد كوریكولوم آموزشی رشته های پزشكی عمومی، علوم پزشكی، بهداشت و... كرد؟
این فعال دانشجویی با تاكید بر این كه در حقیقت شركت كنندگان به شكلی چكیده ای از پروپوزال خویش را عرضه می دهند، به تعریف ایده نوآورانه آموزشی پرداخت و اشاره كرد: ایده نوآورانه آموزشی، ایده ای است كه در دانشگاه فرد ارائه دهنده انجام نشده است، به این معنا كه امكان دارد این ایده در جایی از جهان عرضه شده باشد اما شركت كنندگان در این جشنواره می توانند همین ایده را با تغییراتی در دانشگاه خود بومی سازی كنند. اگر این ایده در مورد مبحث خاصی در دیگر دانشگاه های كشور اجرایی شده باشد هم فرد می تواند این ایده را با تغییراتی در دانشگاه خود بومی سازی كند و بگوید با شرایط این دانشگاه چگونه ایده مورد نظر قابل اجرا است؟.
وی اشاره كرد: تمام ایده های نوآورانه باید در حوزه «آموزش علوم پزشكی» باشد و بر شش محور «تدوین و بازبینی برنامه های آموزشی»، «یاددهی و یادگیری»، «ارزشیابی آموزشی (دانشجو، هیأت علمی و برنامه)»، «مدیریت و راهبری آموزشی»، «یادگیری الكترونیكی» و «طراحی و تولید محصولات آموزشی» كه مشابه با جشنواره شهید مطهری است استوار باشد، امكان دارد برخی ایده ها در چارچوب بسته های تحول قرار بگیرد كه علاقمندان می توانند در فرم ثبت اثر، گزینه های مد نظر را پیدا كرده و ایده خویش را تحت عنوان بسته مورد نظر ثبت كنند؛ البته این كه این نوع ایده در چارچوب بسته های تحول قرار می گیرد امتیاز خاصی ندارد و تنها نوع ایده را بر این اساس كه در چارچوب كدام بسته تعریف می شود نشان میدهد.
دبیر دومین جشنواره ایده های نوآورانه آموزشی با بیان این كه فراخوان جشنواره از آبان ماه ۹۸ اعلام شده است، اظهار داشت: زمان برگزاری جشنواره همزمان با جشنواره شهید مطهری و در ایام ۲۷ الی ۲۹ فروردین ماه ۹۹ است است، اما زمان ثبت ایده در سایت از ۱۵ آذر ماه ۹۸ شروع شده است و امروز ۲۲ دیماه آخر مهلت ثبت ایده خواهد بود كه به هیچ عنوان قابل تمدید نیست.
به گزارش مفدا، این فعال دانشجویی استقبال از جشنواره طی یك دوره برگزاری را خوب ارزیابی كرد و اظهار داشت: سال قبل ۳۸۰ ایده برتر آموزشی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد كه از این تعداد ۹ ایده بعنوان ایده برتر شناخته شد، در دور دوم این جشنواره رقابت حساس تر و استقبال بیشتر خواهد بود ضمن این كه برخی از دانشگاه ها از ایده های دانشجویی ارائه شده در سال قبل استقبال و تقدیر كرده اند كه این مورد می تواند استقبال در این دوره را بیشتر كند.
پناهی با بیان این كه خروجی این ایده ها به تلاش دانشجویان ارائه دهنده ایده بستگی دارد اظهار داشت: هر فرد ارائه دهنده ایده در مركز مطالعات دانشگاه خود می تواند پروپوزال ایده را ثبت كرده و پشتیبانی از ایده خویش را تا رسیدن به مرحله اجرا داشته باشد، ثبت ایده برای فرد ارائه دهنده حق معنوی دارد و باید از راه خود افراد دنبال شود. امكان دارد اگر فرد ارائه دهنده ایده، پروپوزال خویش را به سمت اجرا پیش ببرد حمایت هایی را دریافت كند. البته تلاش داریم ارتباطی میان ایده پردازان و بخش مالكیت فكری برای كسب خروجی مناسب برای ایده های برتر را داشته باشیم.
وی جوایز «دومین جشنواره ایده های نواورانه برتر آموزشی» را تندیس جشنواره، لوح تقدیر و هدیه نقدی عنوان نمود.1398/10/25
23:27:08
5.0 / 5
4084
تگهای خبر: آموزش , اساتید , تخصص , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما