تهیه اولین نقشه مولكولی از ریه برای كمك به بازسازی آن

تهیه اولین نقشه مولكولی از ریه برای كمك به بازسازی آن به گزارش این با من محققان برای اولین بار موفق به تهیه یك نقشه دقیق مولكولی از ریه شده اند كه می تواند به احیا و بازسازی این اندام كمك نماید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، بیماری های مزمن ریه میزان مرگ و میر بالایی دارد و تنها راه معالجه آن هم اكنون پیوند ریه است. پیوند ریه یك روش پیچیده است كه اثرات منفی دیگری هم بر سلامتی دارد و اغلب اوقات به آسانی صورت نمی گیرد. ازاین رو برای دانشمندان این حوزه، رشد دادن یك اندام از بافت بدن بیمار می تواند یك چاره جایگزین باشد.
اكنون محققان دانشگاه ییل(Yale) می گویند در آستانه موفقیت برای دستیابی به این روش جدید هستند.
این گروه با استفاده از فرآیندهای غربالگری پیشرفته، یك طرح سلولی از ریه انسان بوجود آورده است كه سبب می شود تا طراحی شناخت و درك از ریه و بیماری های تنفسی آسان تر شود.
این فناوری یك وضوح فوق العاده از میلیون ها سلول را به صورت همزمان عرضه می دهد.
پروفسور "نفتالی كامینسكی" از دانشكده پزشكی دانشگاه ییل توضیح داد كه این كار تنها به لطف پیشرفت های فناوری وضوح تصویر ممكن شده است.
وی اظهار داشت: ما در وضوح تجزیه و تحلیل سلول ها از نگاه به آسمان شب با چشم غیرمسلح به یك تلسكوپ مبتدیانه، سپس به یك رصدخانه و الان به چیزی مثل تلسكوپ پیشرفته هابل دست یافته ایم.
این نقشه اطلاعات مفصلی در مورد نحوه تعامل سلول های ریه در اختیار محققان قرار می دهد و همینطور در یافتن اهداف جدید مولكولی برای توسعه درمان های بیماری های ریه مانند فیبروز ریوی كمك خواهد نمود.
به گفته این محققان، تلاشهای زیست مهندسی در حال انجام می باشد كه هدف آنها رشد بافت ریه در شیشه های مخصوص آزمایشگاهی سازگار است. این طرح جدید به محققان كمك می نماید تا تشخیص دهند كه آیا بافت آزمایشگاهی آنها به یك اندام واقعی منتهی می شود یا خیر و بینشی در مورد تغییراتی كه باید ایجاد شود عرضه می دهد.
"كامینسكی" می گوید: ما در حال بررسی اصول اساسی رشد اندام هستیم. استفاده از این روش می تواند به ما اجازه دهد اندام های جدیدی طراحی نماییم.1398/09/15
14:21:47
5.0 / 5
3987
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما