وزیر علوم خبر داد

افزایش ۱۲هزارنفری ظرفیت خوابگاهها

افزایش ۱۲هزارنفری ظرفیت خوابگاهها این با من: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از افزایش 12هزار نفر به ظرفیت خوابگاه های دانشگاه دولتی سراسر كشور در سال تحصیلی جدید آگاهی داد.به گزارش این با من به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی در جلسه شورای معاونان وزارتخانه با اشاره به اقدامات مهم وزارت علوم در افزایش ظرفیت های رفاهی و معیشتی دانشجویان اظهار داشت: پرداخت و توزیع اعتبارات كمكی جهت تغذیه ویژه دانشجویی برای جبران قسمتی از كسری اعتبارات تغذیه دانشجویان سراسر كشورو پرداخت اعتبار كمكی جهت تجهیز و تعمیر ویژه جهت خوابگاه های دانشجویی برای جبران قسمتی از كسری اعتبارات خوابگاهی دانشجویان سراسر كشور قسمتی از این اقدامات است.
وی اضافه كرد: در این بخش، همین طور تفاهم نامه هایی به منظور ایجاد خط اعتباری و اعمال تخفیف مؤثر در خرید اقلام غذایی رستوران های دانشجویی منعقد شده است.
تخصیص اعتبار برای ارتقای خوابگاه ها و بهسازی آشپزخانه های دانشجویی
وزیر علوم افزود: اختصاص حدود ۵ هزار میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت وام های دانشجویی در طول سال تحصیلی جاری، اختصاص و پرداخت مبلغ ۹۶۰ میلیارد ریال به منظور ارتقا، بهسازی، تعمیر و تجهیز سراهای دانشجویی دانشگاه ها و اختصاص و پرداخت ۵۲۰ میلیارد ریال برای ارتقاء، بهسازی و صنعتی سازی آشپزخانه های دانشجویی دانشگاه ها، از دیگر اقدامات در امتداد افزایش ظرفیت های دانشجویی رفاهی و معیشتی است.
وی به افزایش وام های دانشجویی اشاره نمود و افزود: افزایش وام شهریه دانشجویان شهریه پرداز دانشگاه ها، افزایش وام ضروری ویژه دانشجویان دكتری، افزایش تنوع در منوی غذای دانشجویان و بازبینی بخشنامه ساماندهی تأسیس و نظارت بر سراهای دانشجویی غیردولتی به دانشگاه ها به منظور بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در اسكان دانشجویان از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا است.
۳۵ پروژه چمن مصنوعی در دانشگاه های كشور آماده بهره برداری است
غلامی توسعه فضاهای ورزشی را یكی از راهبردهای وزارت علوم در ارتقاء میزان سلامت و نشاط دانشجویان اعلام نمود و اظهار داشت: در این زمینه، پروژه چمن مصنوعی در ۳۵ دانشگاه و بهره برداری از تعداد ۲۵ پروژه كف پوش زمین روباز ورزشی تا آخر سال ۱۳۹۸ همچون اقداماتی است كه انجام شده است.
وی افزود: كمك به تجهیز و راه اندازی تعداد ۷۱ مركز مشاوره تندرستی در ۷۱ دانشگاه كشور، كمك به تجهیز و راه اندازی ۱۰۷ اتاق تندرستی در ۱۰۷ دانشگاه كشور و بازدید از ۷۰ دانشگاه و ارزیابی ۹۸ دانشگاه به منظور بهبود كیفیت خدمات ورزشی در شروع سال تحصیلی جدید برای دانشجویان جدیدالورود از دیگر اقدامات است كه صورت گرفته است.
وی درباب اقداماتی كه در زمینه مشاوره و سلامت دانشجویان انجام شده است، به اجرای طرح پایش سلامت روان و جسم دانشجویان جدیدالورود در مقاطع كارشناسی و كارشناسی ارشد به دانشگاه ها به صورت الكترونیكی و برگزاری هفته سلامت روان اشاره نمود.
به گفته وزیر علوم، اورژانس یار ویژه همیاران بهداشت و ارسال ۱۵ سوژه آموزشی به صورت بروشور و كتابچه در نسخه چاپی و فایل الكترونیكی برای دانشجویان ورودی جدید به دانشگاه های سراسر كشور از دیگر اقداماتی است كه در زمینه مشاوره و سلامت دانشجویان صورت گرفته است.


منبع:

1398/08/17
17:31:50
5.0 / 5
4080
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما