در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام شد

چاپ مقاله گروه پژوهشی فناوری خلأ در نشریه بین المللی

چاپ مقاله گروه پژوهشی فناوری خلأ در نشریه بین المللی به گزارش این با من مقاله یكی از اعضای گروه پژوهشی فناوری خلأ سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف كه به همراه همكاران پژوهشی او به نگارش درآمده، در نشریه بین المللی Materials Research Express به چاپ رسید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، این مقاله با عنوان «تجزیه و تحلیل قانون مقیاس سنجی و استریومتری از مورفولوژی سطح فولاد ضد زنگ AISI 304 كه با منگنز پوشش داده شده: ارزیابی معمولی و فركتالی» در نشریه بین المللی Materials Research Express – manuscript acceptance IOP انتشار یافته است.
این مقاله كه عنوان انگلیسی آن Stereometric and scaling law analysis of surface morphology of stainless steel type AISI 304 coated with Mn: A conventional and fractal evaluation است، از جانب مهندس علی آرمان، از اعضای گروه پژوهشی فناوری خلأ و سایر همكاران پژوهشی او نگارش شده است.
به گزارش سازمان جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی شریف، در چكیده این مقاله آمده است:
"هدف از این مقاله، مطالعه ریخت شناسی فولاد زنگ نزن ۳۰۴ بازپخت شده با لایه ای نازك از منگنز و در محیط گاز نیتروژن با استفاده از میكروسكوپ نیروی اتمی (AFM) است. نمونه های پوشش داده شده در محیط نیتروژن با شار ۴۰۰ sccm و در چهار دمای مختلف (گروه اول) ۴۷۳، (گروه دوم) ۶۲۳، (گروه سوم) ۷۷۳ و (گروه چهارم) ۹۲۳ درجه كلوین بازپخت شدند.
تصاویر سه بعدی AFM از نمونه ها در مد tapping و از یك سطح ۲*۲ میكرومتر مربع تهیه شدند. برای تفسیر درست توپوگرافی سطح نمونه ها با كمك آنالیز AFM به محاسبه بعد فركتالی نمونه ها پرداخته شد. نامنظم ترین سطح با زبری ۲۲٫۲۳ nm متعلق به گروه چهارم و منظم ترین سطح با زبری ۵٫۸۶ nm متعلق به گروه دوم است. ازاین رو نتایج این مقاله، تاثیر فرایند و اصلاحات بازپخت بر خصوصیات فركتالی /مولتی فركتالی سطوح را نشان داده است."1398/07/26
18:03:20
5.0 / 5
4370
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما