معاون وزیر علوم خبر داد:

الكترونیكی شدن رساله ها از سال تحصیلی ۹۸-۹۹

الكترونیكی شدن رساله ها از سال تحصیلی ۹۸-۹۹ به گزارش این با من معاون اداری مالی وزارت علوم اظهار داشت: از سال تحصیلی ۹۹_۹۸ رساله های تحصیلی از كاغذی در آمده و الكترونیكی می شود و دانشگاه ها هم باید زیر ساخت آنرا فراهم نمایند.به گزارش این با من به نقل از مهر، محمد تقی نظر پور امروز در افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای دانشگاهها در حوزه مدیریت سبز تصریح كرد: سومین نمایشگاه مدیریت سبز با هدف نمایش عملكرد و توانمندی های دانشگاه و مراكز پژوهشی و پارك های علم و فناوری با همكاری وزارت علوم، سازمان مدیریت برنامه ریزی كشور و دانشگاه هایی كه در این عرصه كمك كنند امروز شروع به كار كرده و افتتاح می گردد.
وی افزود: حدودا همه دانشگاه ها تمایل داشتند با ما همكاری كنند اما با عنایت به ظرفیت موجود توانستیم تنها ۵۰ دانشگاه و پژوهشگاه را در این نمایشگاه داشته باشیم. این نمایشگاه در واقع نمایشگاه دو سالانه است چونكه سال قبل برگزار نشد. اهداف این نمایشگاه در ابتدا به نمایش گذاشتن طرح های اجرا شده، نمایش طرحهای مبتكرانه و نوآورانه با همكاری پارك ها و پژوهشگاه های علم فناوری است. همینطور میزان تاثیر گذاری كارهای انجام گرفته در زمینه زیست محیطی، آب، كشاورزی پسماند، فرهنگ سازی مدیریت سبز و... در این نمایشگاه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی اضافه كرد: همچون اقدامات ما این بود كه از سال ۹۶ ردیف متمركزی تحت عنوان مدیریت سبز در نظر گرفته شد تا بتواند اجرای مدیرت سبز را به دنبال داشته باشد. همینطور ارتباط مستمر با دانشگاه، تشكیل جلسات تخصصی برای ارزیابی مدیریت سبز، ارائه راهكارها، طراحی سامانه در این عرصه جزء دیگر اقدامات ما در جهت مدیریت سبز بوده است.

نظرپور بیان كرد: بیش ۱۸۰ میلیارد سرمایه گذاری ملی و اختصاصی برای این امر اختصاص پیدا كرده و بیشتر از یكصد طرح مهم در این زمینه انجام شده است. تشكیل شورای مدیریت راهبردی مدیریت سبز در بیشتر از ۱۵۰ دانشگاه و ۴۰ پارك و پژوهشگاه علم و فناوری را داشتیم و ۵۰۰ طرح پروژه مدیریت سبز در پارك های علم و فناوری، پژوهشگاه و دانشگاه ها انجام شد.
وی اضافه كرد: كاشت یك میلیون نهال در دانشگاه ها انجام شد، همینطور پشتیبانی از رساله های دانشجویی با مبحث مدیریت سبز، توسعه فرهنگ مدیریت سبز همچون اقدامات مهم این طرح است. همینطور در بخشنامه هایی از دانشگاه ها خواسته ایم مصرف كاغذ، بطری های پلاستیكی و ظروف یك بار مصرف را كاهش دهند.
معاون اداری و مالی وزارت علوم اظهار داشت: ما امسال حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از در آمدهای اختصاصی مان را برای این كار هزینه كردیم. از طرفی دانشگاه های ما انتظار دارند دولت هم بتواند اعتبارات این چنینی برای مدیریت سبز در نظر بگیرد.
وی افزود: همینطور از سال تحصیلی ۹۹_۹۸ رساله های تحصیلی از كاغذی در امده و الكترونیكی می شود و دانشگاه ها هم باید زیر ساخت آنرا فراهم نمایند.

1398/07/21
14:38:06
5.0 / 5
4357
تگهای خبر: پژوهش , تخصص , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما