رئیس پردیس ارس خبر داد:

شهریه پردیس ارس دانشگاه تهران، جذب دانشجوی خارجی از حوزه قفقاز

شهریه پردیس ارس دانشگاه تهران، جذب دانشجوی خارجی از حوزه قفقاز به گزارش این با من رئیس پردیس بین الملل ارس دانشگاه تهران از ورود ۴۰ دانشجوی خارجی در مهرماه سال جاری به این پردیس اطلاع داد.به گزارش این با من به نقل از مهر، زهرا امام جمعه در نشست خبری كه امروز در سازمان مركزی این پردیس برگزار شد، ضمن تشریح برنامه ها برای پذیرش دانشجویان خارجی در این پردیس، تصریح كرد: از سال تحصیلی جدید بنا داریم علاوه بر كشورهای عرب زبان از كشورهای حوزه قفقاز هم دانشجو جذب نماییم كه بر همین مبنا از مهر ماه سال جاری ۴۰ دانشجوی جدید خارجی تحصیل خویش را در این پردیس آغاز می كنند.
رئیس پردیس بین الملل ارس دانشگاه تهران افزود: باید خوابگاه جدید برای این افراد تدارك دیده شود؛ چون كه هم اكنون امكان اسكان این افراد وجود ندارد. الان ۵۰ دانشجو در خوابگاه های این دانشكده اسكان داده شده اند.
رئیس پردیس بین الملل ارس دانشگاه تهران با اشاره به اینكه برپایه سند چشم انداز تا سال ۱۴۰۱ باید به ۲۰۰ دانشجوی بین المللی برسیم، اضافه كرد: هم اكنون ۱۲۰ دانشجوی ایرانی و ۹۰ دانشجوی خارجی در پردیس ارس تحصیل می كنند كه رشته های علوم انسانی فعال ترین رشته های این پردیس به شمار می روند.
وی درباره شهریه های این پردیس توضیح داد و اظهار داشت: شهریه برپایه مصوبه وزارت علوم از دانشجویان خارجی به صورت دلار و از دانشجویان ایرانی به صورت ریالی دریافت می شود.
امام جمعه افزود: به صورت مثال شهریه دكتری رشته های مدیریت در این پردیس هر نیم سال، ۹ میلیون تومان كه در واقع برای ۸ نیم سال، حدود ۷۲ میلیون تومان می شود كه از شهریه های دانشگاه آزاد به مراتب پایین تر است. همینطور شهریه ها در مقطع كارشناسی ارشد بین ۱۸ تا ۲۰ میلیون تومان است و هزینه رساله به صورت جداگانه از افراد دریافت نمی گردد.
وی درباره نحوه جذب دانشجویان خارجی در این پردیس اظهار داشت: داوطلبان غیرایرانی ابتدا باید مدارك آموزشی خویش را به پردیس ارسال نمایند و بعد از بررسی های صورت گرفته و داشتن حداقل معدل مورد نظر، وارد مرحله بعد و مصاحبه می شوند. دانشجویان ایرانی هم به صورت مصاحبه پذیرش می شوند.
امام جمعه تصریح كرد كه این دانشكده از نظر كیفیت هیچ تفاوتی با دانشگاه تهران ندارد و تمام قوانین دانشگاه در این پردیس حاكم است. به صورتی كه اگر به صورت مثال دانشجویی در امتحان جامع نمره كسب نكند، اخراج می شود.
رئیس پردیس بین الملل ارس دانشگاه تهران با بیان این مطلب كه كلاس های پردیس ارس در جلفا برگزار می شود، تصریح كرد: اساتید این دانشگاه از دانشگاه های سطح یك تهران هستند و در چارچوب حق ماموریتی در این دانشگاه تدریس می كنند.
وی با اشاره به اینكه مهمترین هدف دانشگاه تهران بین المللی شدن است، اضافه كرد: دانشگاه تهران شاید تنها دانشگاهی است كه با بودجه اختصاصی خود، دانشجویان دكتری را برای فرصت مطالعاتی اعزام می كند.
امام جمعه با اشاره به صحبت های رئیس دانشگاه در سال ۹۲ در خصوص حذف پردیس های این دانشگاه اظهار داشت: هم اكنون مأموریت پردیس ها تغییر كرده و دیگر بحث حذف پردیس ها در دستور كار نیست. هم اكنون پردیس ارس هدف و اولویت خویش را جذب دانشجوی بین المللی قرار داده است.


منبع:

1398/05/22
13:03:37
5.0 / 5
4035
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما