رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خبرداد:

افزایش دانشجویان خارجی دانشگاه فنی و حرفه ای در سال تحصیلی جدید

افزایش دانشجویان خارجی دانشگاه فنی و حرفه ای در سال تحصیلی جدید به گزارش این با من رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از افزایش تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه به بیشتر از ۳۰۰ دانشجو می رسد.ابراهیم صالحی عمران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره فعالیت های بین المللی دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار داشت: ارتباطات بین المللی برای به روز شدن فعالیت های دانشگاه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
وی افزود: یكی از طریق های بین المللی سازی دانشگاه ها، بین المللی كردن رشته های تحصیلی است كه باید این مورد در همه دانشگاه ها مورد توجه قرار گیرد در واقع تحولات فناوری در دانشگاه ها و نهادهای علمی باید رصد شده و از تجربیات آنها استفاده و در نهایت بومی سازی شود.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه كرد: بكارگیری اساتید دانشگاه های خارجی یكی از طریق های بین المللی سازی دانشگاه ها است كه در این راستا نه تنها جهت استفاده از اساتید بلكه برای جذب دانشجویان خارجی تفاهم نامه هایی را با دانشگاه های لبنان و سنگال، منعقد كرده و در سال تحصیلی جدید ۱۴۱ دانشجوی خارجی لبنانی در این دانشگاه تحصیل می كنند.
وی با اشاره به اینكه همینطور با كشورهای آلمان و فرانسه هم تفاهم نامه ای منعقد كرده ایم اضافه كرد: دانشگاه فنی و حرفه ای هم اكنون دارای ۱۵۰ دانشجوی خارجی است كه در سال تحصیلی جدید تعداد آنها به بیشتر از ۳۰۰ دانشجو خواهد رسید.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه كرد: دانشجویان لبنانی كه مقرر است از سال تحصیلی جدید وارد دانشگاه های ما شوند هم اكنون در حال زبان آموزی در یك دوره ۶ ماهه هستند.

1398/05/10
00:35:09
5.0 / 5
4181
تگهای خبر: اساتید , دانشجو , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما